Koniec PRL w Radlinie: nazwy ulic Wieczorka i Findera do zmiany
W Radlinie powołano specjalną komisję, która zajmie się wdrażaniem w życie ustawy dekomunizacyjnej.
Według IPN-u w ramach ustawy dekomunizacyjnej Radlin powinien zmienić nazwy dwóch ulic: Pawła Findera (działacz komunistyczny w okresie międzywojennym, symbolizuje komunizm, honorowany w okresie PRL w całej Polsce) i Józefa Wieczorka (działacz komunistyczny okresu międzywojennego, symbol komunizmu, honorowany głównie na Śląsku i w Zagłębiu).
A jak będzie po zmianach?
Zmiana nazwy ulic nie będzie miała wpływu na ważność dokumentów zawierających nazwę dotychczasową. Czyli nie będzie konieczności wymiany np. prawa jazdy. W efekcie w radlińskich dokumentach będą funkcjonować dwie nazwy – jedni będą mieli dokument ze starą, inni z nową nazwą. Jest jednak pewne „ale”. Chodzi o sytuację osób prowadzących firmy przy zmienionych ulicach. Jeśli nie zmienią danych związanych z ulicą (chociaż zgodnie z ustawą w dokumentach nie muszą), to na przykład klient czy kurier dowożący towar będzie miał problem z trafieniem pod adres, bo wpisując do nawigacji starą nazwę, może się ona nie wyświetlić.
(juk)
Komentarze
6 komentarzy
HIT! Wałęsa prosi Macierewicza o swoją teczkę w 1992! Ukrywane przez lata nagranie IPN! https://youtu.be/s6o89BOCL4g
A kto z nas nie miał dziadka czy ojca z wermachtu, każdy w tym czasie był wcielany do wermachtu, więc każdy ma wujków, ojców,pradziadków czy dziadków, którzy byli w wermachcie, jak byś nie poszedł, to razem z rodziną byś poszedł do komory gazowej.
2~pomysł (94.254. * .196) na kaczora donalda wnuka z wermachtu przydupasa Angeli .
2~pomysł (94.254. * .196) na kaczora donalda wnuka z wermachtu przydupasa Angeli .
A wieczorka na kaczorka
proponuję wrócić do propozycji chyba Piotra Cybułki i ulicę Findera zmienić na Fendera który był twórcą słynnych gitar elektrycznych