Niedziela, 4 sierpnia 2024

imieniny: Dominika, Protazego, Jana

Duksa Mistrzynią Polski

12.11.2014 17:59 | 0 komentarzy | kozz

Natalia Duksa zawodniczka Miejskiego Klubu Zapaśniczego Unia w Raciborzu wywalczyła tytuł Mistrza Polski Młodziczek w zapasach kobiet w kategorii do 52 kg.

Zawody zostały rozegrane 7­9 listopada w hali Urania w Olsztynie. W turnieju wystartowało 125 zawodniczek z 47 klubów sportowych. Natalia w drodze do finału pokonała 4 zawodniczki: Karoline Stróżyk (Slavia Ruda Śląska), Patrycję Wochnę (AKS Piotrków Trybunalski), Dominikę Sobiech (Armaty Stoczek Łukowski) i Kaję Tryblską (Agros Zamość). Warto dodać, że Natalia wcześniej na turniejach przegrała z dwoma pierwszymi zawodniczkami co dobrze świadczy o trafnym przygotowaniu do mistrzostw. W walce finałowej Natalia nie dała najmniejszych szans rywalce z Orlika Wierzbica Aleksandrze Łysomirskiej wygrywając z nią 9:0. Kolejnymi zawodniczkami, które reprezentowały Unię były:

Paulina Koszany 67 kg – 7 m,

Nikola Derwieczyńska 62 kg – 11 m

Dziewczyny trenowane są przez medalistkę Mistrzostw Europy i świata Sylwię Bileńską.