Niedziela, 6 października 2024

imieniny: Artura, Brunona, Fryderyki

Thriller w Kornowacu. LKS Czernica mogła przegrać wygrany mecz

29.09.2014 15:43 | 0 komentarzy | MAD

W 8. kolejce raciborskiej klasy A Kornowac podjął na własnym terenie LKS Czernica. Goście już od pierwszej minuty robili wszystko, aby pokazać, kto przez najbliższe półtorej godziny będzie dominować na boisku. Ofensywne wypady pod bramkę zespołu Piotra Urbańczyka poskutkowały zdobyciem trzech bramek, które, jak się miało póżniej okazać, nie podcięły skrzydeł gospodarzom...

Bramkę kontaktową dla Kornowaca zdobył w ostatniej minucie pierwszej połowy Bartosz Nowak. Po przerwie gospodarze odżyli. Nadzieję na odrobienie strat podopiecznym Urbańczyka dał ponowie Nowak, jednak miejscowa ekipa nie poszła za ciosem i zwolniła tempo, co w 82. minucie wykorzystał Patryk Kraszczyński. Na tym nerwy się jednak nie skończyły, bowiem w ostatnich minutach gracze KS Kornowac znów poczuli się pewnie. Na nic zdały się jednak ich harce pod bramkę strzeżoną przez Remigiusza Danel, bowiem w dobrej dyspozycji była tego dnia obrona Czernicy. Mimo to, w doliczonym czasie gry błędy indywidualne rywali wykorzystał Wojciech Lechocki, strzelając na 3:4. Gospodarze poczuli zapewne cień szansy na wyrównanie, jednak czasu było jak na lekarstwo. Minuty, który pozostały do ostatniego gwizdka minęło błyskawicznie, a z punktów mogła cieszyć się tylko jedna drużyna - LKS Czernica.

KS Kornowac – LKS Czernica 3:4

Bramki: Bartosz Nowak 45., 62., Wojciech Lechocki 90+3. – Patryk Romanowski 16., Adrian Dera 20., Robert Kuczmaszewski 44., Patryk Kraszczyński 82.

KS Kornowac: Radosław Nawrat, Artur Pietrzyk, Szymon Rusek, Adam Błahut, Mariusz Urbas (67. Mateusz Moneta), Jerzy Chrobok, Sławomir Zielonka, Bartosz Nowak, Tomasz Derkowski, Paweł Czekała (46. Krzysztof Wojciechowski), Patryk Kurzydym (60. Wojciech Lechocki)

Rezerwowi: Michał Radecki, Mateusz Moneta, Krzysztof Wojciechowski, Wojciech Lechocki, Sebastian Bugdol, Patryk Szamara, Kamil Nikitiuk

Trener: Piotr Urbańczyk

LKS Czernica: Remigiusz Danel, Patryk Kraszczyński, Mariusz Gajda, Rafał Wieczorek, Patryk Romanowski, Rafał Michna, Adrian Dera, Tomasz Tytko, Denis Czekała (85. Adrian Choroba), Jacek Porwoł, Robert Kuczmaszewski.

Rezerwowi: Robert Dudek, Adrian Choroba, Szymon Sitko

Trener: Wiesław Bugdoł

Żółte kartki: Mateusz Moneta

Sędziowali: Adam Nowak, Robert Wala, Zdzisław Małys