Piątek, 2 sierpnia 2024

imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa

[FOTO] Zameczek Czernica wygrał w Markowicach

17.06.2014 17:26 | 3 komentarze | pm

W rozegranym w niedzielę, w raciborskich Markowicach, meczu LKS Zameczek Czernica pokonał miejscowy LKS 07 4:2 (0:1) i utrzymał drugie miejsce w tabeli raciborskiej B klasy, które na koniec sezonu gwarantuje awans do A klasy.

Na bardzo wąskim boisku wyżej notowani przyjezdni w pierwszej połowie zupełnie nie potrafili się odnaleźć i zasłużenie przegrywali 0:1. Czernica próbowała grać piłką, ale na takim małym obiekcie bardziej efektywne były akcje typu "kop i leć" oraz "wrzucanie w kocioł" prezentowane przez miejscowych. Właśnie po zamieszaniu podbramkowym, w którym najlepiej znalazł się Mikołaj Taper Markowice objęły prowadzenie, które dowiozły do końca pierwszej połowy. W przerwie spotkania licznie przybyli na ten mecz kibice z Czernicy mieli nietęgie miny. Tym bardziej, że z Kobyli docierały wieści, że walczące z ich ekipą o drugą lokatę w tabeli Chałupki pewnie ogrywają miejscowy Płomień. Po zmianie stron zobaczyliśmy jednak zupełnie inny zespół z Czernicy. Podopieczni Wiesława Bugdoła ostro wzięli się do roboty. Lewym skrzydłem szarpał Dawid Wałach i w 50. minucie był faulowany w polu karnym, ale gwizdek sędziego milczał. Trzy minuty później arbiter już odgwizdał jedenastkę za faul na Adrianie Derze. Do piłki podszedł Michał Bąk i wyrównał wynik meczu. Czernica nadal atakowała i już w 63. minucie wyszła na prowadzenie. Zaskakujący i efektowny strzał z dystansu oddał Rafał Michna i było 2:1. W 69. minucie swojego gola zdobył jego brat Krzysztof, który skutecznie wykonał rzut wolny, choć pomógł mu w tym nieco jeden z zawodników gospodarzy, od którego rykoszetem odbiła się piłka. Gdy w 77. gola na 4:1 po podaniu Roberta Skiby zdobył Jacek Porwoł było już praktycznie po meczu. Zdobyte w 23 minuty cztery bramki zagwarantowały Czernicy utrzymanie drugiej lokaty w tabeli i nie zmienił tego ładny gol dla gospodarzy zdobyty w 84. minucie strzałem z dystansu przez Bogusława Zientka.

LKS 07 Markowice - LKS Zameczek Czernica 2:4 (1:0)
1:0 - Mikołaj Tapper
1:1 - Michał Bąk (54. karny po faulu na Derze)
1:2 - Rafał Michna (63.)
1:3 - Krzysztof Michna (69. wolny)
1:4 - Jacek Porwoł (77. asysta Skiba)
2:4 - Bogusław Zientek (84.)

LKS 07 Markowice: Jasny - Wilk, Kalusek, Sroka, Grosch, Marc. Bakaj, Fojcik, Kuras, Kwiatkowski, Mare. Bakaj, Tapper. Ponadto: Mateusz Baron, Bogusław Zientek. Trener: Bogusław Zientek, II trener: Marek Cyran, kierownik drużyny: Jan Malon.

LKS Zameczek Czernica: Danel - Sitko (83. Warło), Kuczmaszewski, Kraszczyński - Wieczorek, R. Michna (80. Janoszek) - Wałach, Bugdol (46. Porwoł), Dera - K. Michna, Bąk (70. Skiba).