Piątek, 2 sierpnia 2024

imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa

Zameczek z Czernicy wygrywa w upale

11.06.2014 16:45 | 1 komentarz | pm

Zawodnicy z Czernicy wygrali 13. mecz na swoim stadionie. Zobacz zdjęcia Łukasza Kozika.

W sobotnim meczu LKS Zameczek Czernica pokonał LKS Zabełków 2:0 (1:0). Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla miejscowych. Już w 7. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Pawła Bugdola do piłki najwyżej wyskoczył Dawid Wałach i skierował ją głową do siatki. Toczony w upale mecz w pierwszej połowie nie przyniósł już większych emocji. Po zmianie stron początkowo było trochę nerwowo, sędzia podzielił parę żółtych kartek, obie drużyny miały swoje okazje, ale z
biegiem czasu sytuację opanowali faworyzowani gospodarze. W 58. minucie z rzutu wolnego uderzał Krzysztof Michna, trafił w mur, ale skuteczną dobitką popisał się Robert Skiba. Od tej pory Czernica
spokojnie prowadziła grę i mogła dobić rywala, ale piłka kilka razy obijała się od poprzeczki bramki przyjezdnych i wynik nie uległ już zmianie. Czernica jest obecnie wiceliderem i traci do Raszczyc siedem pkt. Zabełków jest 14. (łk)

LKS Zameczek Czernica - LKS Zabełków 2:0 (1:0)
Bramki: 1:0 - Wałach (7.), Skiba (58.)
Skład Czernicy: Danel - Sitko, Kuczmaszewski, Kraszczyński - R.Michna, Wieczorek - Wałach, Bugdol (46. Janoszek), Dera - Skiba (60. Bąk), K.Michna (80. Warło).