Piątek, 2 sierpnia 2024

imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa

Raciborscy zapaśnicy podbili Europę

30.05.2014 13:00 | 0 komentarzy | kozz

23-25 maja w Kladnie (Czechy) odbył się turniej zapaśniczy dla dzieci i młodzieży. W zawodach brało udział 380 zawodników z dwunastu państw tj. Belgia, Dania, Szwecja, Chorwacja, Czechy, Słowacja, Niemcy, Norwegia, Rosja, Szwajcaria, Włochy i Polska.

Polskę reprezentowało 31 zawodników z  klubu MKZ Unia Racibórz (5 dziewczyn i 26 chłopców).

23 maja zawodnicy przyjechali do stolicy Czech Pragi w godzinach popołudniowych, reprezentacja wybrała się do aquaparku w Pradze, gdzie podczas zabaw zawodnicy mogli się zrelaksować  po podróży i przed turniejem.
Wieczorem jak przed każdymi zawodami odbyły się ważenia zawodników.

Podczas dwóch dni walk zdobyliśmy wiele medali. Wśród dziewczyn pozycje medalowe wywalczyły:

Złoty medal: Wiktoria Urgacz i Natalia Duksa
Srebrny medal: Paulina Koszany
Brązowy medal: Nikola Dereczyńska

Najmłodszą uczestniczką i reprezentantką raciborskich zapaśniczek była Emilia Świerczewska, która stoczyła 5 walk z chłopcami  (3 wygrała i 2 przegrała) i zajęła 4. miejsce.

Reprezentantki Polski w zapasach kobiet drużynowo uplasowały się na trzecim miejscu za reprezentacją Niemiec i klubem z Brna (Czechy).

Chłopcy wywalczyli 12 medali w tym 1 brązowy, 5 srebrnych i 6 złotych.

W klasyfikacji drużynowej Racibórz wyprzedził klub Olymp Praha trzecie miejsce zdobył Sokol Hodonin

Jakub Wysocki

- Trenerzy innych państw wiedzą, że polscy zapaśnicy z Raciborza prezentują wysoki poziom i walki z nimi nie są łatwe. Uważam, że wyjazd był bardzo pożyteczny pod względem szkoleniowym szczególnie dla młodych zapaśników. Wszyscy stoczyli przynajmniej po trzy walki z zawodnikami z innego kraju. Mogli sprawdzić swoje umiejętności zdobyte podczas treningów, a przy tym zintegrować się ze sobą - powiedział trener Żurawik.

Trener Piotr Żurawik jest bardzo zadowolony z sukcesów młodych zawodników, którzy na macie pokazali ducha walki nie patrząc czy zawodnicy są ze Skandynawii, Czech czy może potężnej Rosji.