Piątek, 2 sierpnia 2024

imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa

Łamator na Mistrzostwach Europy w Ju-jitsu Sportowym w Szwecji

29.05.2014 14:33 | 0 komentarzy | kozz

Nie zawiedli zawodnicy raciborskiego Klubu Brazylijskiego Ju-jitsu Łamator, którzy przywieźli z Mistrzostw Europy Juniorów i Młodzieżowców w Ju-jitsu Sportowym w Szwecji 5 medali.

W szwedzkim mieście Lund w szranki stanęło 20 drużyn narodowych. W skład polskiej reprezentacji weszło sześciu zawodników z Raciborza, którzy w dwudniowych zmaganiach wywalczyli 5 medali w następujących kategoriach:

Piotr Unger -73 Ne waza (walka w parterze BJJ), brązowy medal
Karolina Wyleżoł -62 Ne waza, brązowy medal
Mariusz Magda -56 Fighting (uderzenia, kopnięcia, rzuty, dźwignie, trzymania i duszenia), brązowy medal
Kamil Bordo -55 ne waza, brązowy medal

Najwyższe miejsce na podium i złoty medal wywalczył Patryk Belik w kategorii 81 kg Ne Waza, gdzie w walce finałowej łatwo zwyciężył z reprezentantem Rosji 9:2. Tuż poza podium po trzech walkach na czwartej pozycji uplasował się Jakub Duduś. Polska zajęła ostatecznie drugie miejsce drużynowo. Lepsza okazała sie jedynie reprezentacja Rosji. Pod tym linkiem można zobaczyć pełną klasyfikację z dorobkiem medalowym poszczególnych państw: LINK
- Jestem bardzo zadowolony z występu moich zawodników, usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego stojąc na najwyższym miejscu podium to marzenie każdego sportowca i trenera - mówi prezes Tomasz Jabłonka.