Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Wymazobusy nie jeździły przez pięć dni? Sanepid dementuje [AKTUALIZACJA]

30.06.2020 13:20 | 6 komentarzy | ska

W minionym tygodniu liczba nowych zakażeń koronawirusem w kolejnych dniach była niewielka, w porównaniu z poprzednimi tygodniami. Przez cały tydzień od 22 do 29 czerwca przybywało codziennie jedynie po kilkanaście nowych zachorowań na terenie nadzorowanym przez PPIS w Wodzisławiu Śląskim, czyli w powiecie wodzisławskim i Jastrzębiu-Zdroju. Okazuje się, że może to mieć związek z pięciodniową przerwą w działaniu wymazobusów. AKTUALIZACJA: PPIS w Wodzisławiu Śląskim dementuje te informacje. 

Wymazobusy nie jeździły przez pięć dni? Sanepid dementuje [AKTUALIZACJA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wymazobusy nie jeździły przez pięć dni? Sanepid dementuje [AKTUALIZACJA]

Przez całe pięć dni PPIS w Wodzisławiu Śląskim oraz w Rybniku nie zlecał żadnych list do wymazów. Na stronie jednej z firm, zajmujących się wymazami od mieszkańców regionu nasze zainteresowanie wzbudziła informacja, że w dniach od 18 do 22 czerwca w ogóle nie było zleconych list do pobrania wymazów z powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych. 

AKTUALIZACJA 30 CZERWCA, GODZ. 21.00:

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wodzisławiu Śląskim dementuje informacje o przerwie w działaniu wymazobusów od 18 do 22 czerwca. Jak mówi Barbara Orzechowska, dyrektor PSSE w Wodzisławiu Śląskim, codziennie i bez przerwy wykonywannych jest po 200-300 testów, również w przytoczonych dniach. Informacja o braku list wymazowych w jednej z firm może być spowodowana tym, że wodzisławski sanepid współpracuje z około 7 podmiotami, które świadczą tego typu usługi. Prawdopodobnie w tym okresie jedna firma była wyłączona z pobierania wymazów, podczas gdy robiły to inne podmioty. Dyspozycje natomiast wydawane są w ścisłej koordynacji WSSE w Katowicach. Według dyrektor wodzisławskiego sanepidu, nie mogło być mowy o przestoju w wymienionych dniach, a tym bardziej o celowym działaniu przed wyborami. Szczegółowe liczby wykonanych wymazów w dniach 18-22 czerwca mają wkrótce wpłynąć do naszej redakcji. 

TAKĄ INFORMACJĘ OPUBLIKOWAŁA JEDNA Z FIRM ZAJMUJĄCYCH SIĘ POBIERANIEM WYMAZÓW:

AKTUALIZACJA 1 LIPCA:

Otrzymaliśmy zestawienie statystyczne pobrań wymazów dla PSSE w Wodzisławiu Śląskim w dniach od 18 do 22 czerwca oraz dla porównania od 24 czerwca do 1 lipca. Dyrektor wodzisławskiego sanepidu również wyjaśnia, dlaczego jedna z firm nie była dysponowana w przytoczonych dniach. 

Wyjaśnienia i statystyki PSSE w Wodzisławiu Śląskim znajdziecie pod adresem:

Sanepid odpowiada w sprawie wymazobusów i podaje liczby Czytaj podobne