Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Pracownicy wodzisławskiego pogotowia zakażeni koronawirusem

23.06.2020 10:35 | 6 komentarzy | juk

Wśród pracowników pogotowia ratunkowego wodzisławskiego PPZOZ-u wykryto kilka przypadków zakażenia koronawirusem. Tę informację potwierdziła nam dyrekcja placówki.

Pracownicy wodzisławskiego pogotowia zakażeni koronawirusem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od kilku dni do naszej redakcji zgłaszają się zaniepokojeni mieszkańcy regionu. Alarmują nas, że pracownicy wodzisławskiego pogotowia ratunkowego działającego przy Powiatowym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej (PPZOZ) w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl. są zakażeni koronawirusem.

- Z moich ustaleń wynika, że z pozytywnym wynikiem na Covid-19 jest już pięć osób - przekazuje nam jeden z naszych czytelników. Dodaje, że pracownicy, którzy mieli kontakt z zakażonymi, nadal pracują. - Istnieje realna obawa, że jeżdżące zespoły mogą zarażać pacjentów - mówi nam zaniepokojony rozmówca, zwracając się z prośbą o podjęcie interwencji w tej sprawie.

Aby zweryfikować informacje o zakażonych pracownikach wodzisławskiego pogotowia, skontaktowaliśmy się z dyrektorem PPZOZ-u Krzysztofem Kowalikiem. - Tak zgadza się. Pięciu pracowników naszego pogotowia jest zakażonych koronawirusem - przyznaje nam dyrektor Kowalik dodając, że zakażenia potwierdzono w minionym tygodniu. Zapewnia jednak, że nie ma powodów do obaw, a sytuacja w pogotowiu jest opanowana. - Zainfekowanych pracowników zastąpił inny zespół - mówi. Z kolei ci zakażeni czują się dobrze i nie nie mają poważnych objawów Covid-19. Wszyscy na razie przebywają w domach. - Osoby, które miały kontakt z zakażonymi byli wymazywani. Ich testy były ujemne - dodaje dyrektor Kowalik.

fot. zdjęcie ilustracyjne