Niedziela, 6 października 2024

imieniny: Artura, Brunona, Fryderyki

RSS

Arnold Boczek poprowadzi aukcję charytatywną

15.02.2014 06:13 | 1 komentarz | ska
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
Inicjatorem przedsięwzięcia jest Tomasz Bodach, właściciel Galerii Malarstwa Europejskiego, który zaproponował wsparcie rybnickim harcerzom. - Na aukcji zostaną wystawione obrazy zarówno sygnowane, jak i niesygnowane, począwszy od końca XIX w. po czasy współczesne. Będzie można wylicytować obrazy m.in. Piotra Naliwajki, Czesława Wasilewskiego, Marii Budny-Malczewskiej, Grzegorza Lerki. Znajdą się tam także obrazy namalowane przez Karolinę Wojaczek, która w naszym hufcu prowadzi drużynę harcerską. Łącznie na aukcji wystawionych będzie ok. 60 obrazów – informuje harcmistrz Jan Bochenek, komendant Hufca Ziemi Rybnickiej. Do udziału w aukcji zaproszenia otrzymali wszyscy uczestnicy gali Czarny Diament, jednak udział w licytacji jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych. - Aukcję uświetni swoim występem znana krakowska skrzypaczka pani Elżbieta Stawarska. Muszę podkreślić, że aukcję zgodził się poprowadzić lubiany i ceniony polski aktor Dariusz Gnatowski, który zyskał sporo fanów wcielając się w postać Arnolda Boczka w serialu „Świat według Kiepskich” – zapowiada organizator aukcji Tomasz Bodach. Dochód ze sprzedaży dzieł sztuki trafi do rybnickich harcerzy, którym pieniądze przydadzą się na organizację letnich kolonii dla dzieci i młodzieży. Aukcja już 1 marca o godz. 18.00 w Rybnickim Centrum Kultury.