Gimnazjaliści z Jejkowic poznali prawa człowieka
Zgodnie z tradycją Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Jejkowicach w grudniu obchodziło Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka pod hasłem „Nie krzywdź mnie, ja też jestem człowiekiem”. Organizatorem i koordynatorem przedsięwzięcia była szkolna pedagog Monika Bizgwa.
– W tym roku szczególną uwagę poświęciliśmy osobom niepełnosprawnym. Chcieliśmy pokazać młodzieży, że nie tylko zdrowy, sprawny człowiek może osiągać w życiu sukcesy, ale także taki, który boryka się z niepełnosprawnością umysłową lub fizyczną. Imprezę rozpoczęli i poprowadzili uczniowie naszej szkoły, których przygotowała Iwona Mazelanik i Daniela Mizera. Na spotkanie z młodzieżą zaprosiliśmy gości – uczniów wraz z opiekunami z ZSS nr 7 w Rybniku, którzy przyjechali z Teatrem Inna Bajka. Fantastycznie wyrazili swoje emocje i uczucia w przedstawieniu bez słów pt. „Poszukiwanie wolności” – informuje Monika Bizgwa. Szkoła miała również przyjemność gościć Stanisława Kmiecika, artystę zrzeszonego w Światowym Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami z siedzibą w Księstwie Liechtenstein. Prace malarza można oglądać na kartkach i kalendarzach wydawanych przez wydawnictwa na całym świecie, a także na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce oraz za granicą, m.in. w Muzeum Albertina w Wiedniu. W Polsce od 1993r. Stanisław Kmiecik współpracuje z wydawnictwem AMUN z Raciborza. Dla uczniów przeprowadził pogadankę oraz pokazał w jaki sposób maluje się stopami. Artysta przywiózł również ze sobą kilkanaście prac, które będą wystawione w szkole do 7 stycznia 2013r.
(ska)
Komentarze
9 komentarzy
Do ~Starszego pana Ta? No ciekawe, bo mnie to zainteresowało. Ja osobiście nigdy nie dyskryminowałam niepełnosprawnych, pomijając fakt, że nie jestem jakąś plastikową lalą z fajką która nic nie robi tylko klnie i rozwala wszystko na swojej drodze -.- . Zgadzam się, są tacy gimnazjaliści, ale czemu wszystkich wrzucać do jednego wora? To tak jakby powiedzieć że wszyscy bezrobotni to lenie i nieroby, a tak nie jest. Mam dość ciągłego genralizowania! A wracając do tematu- uważam, że takie spotkania są dobre, może i połowa ma to gdzieś, ale tą pozostałą połowę to zainteresowało!
Do ~Dzieci kochane- tak jak ~Ucznia, nieźle mnie to obruszyło. Czyli co, ma nas pan/pani za jakichś nieczułych gówniarzy, którzy nic tylko się bić? Tak, przyznaję, jakiś odsetek jest taki, jak pan/pani opisał/ła ale naprawdę, większość jest normalna! A może to wina rodziców, którzy tak wychowali swoje dzieci? O tym już się nie pomyślało, co? Dziękuję za uwagę.
,, do pani dzieci kochane" , myślisz , że co my żyjemy w kolorowym świecie , a nasze zycie jest jak z bajki? NIE , MY TEZ SOBIE RADZIMY SAMI , I NIE RAZ MIELISMY DOCISK , PROBLEMY , SMUTKI , KŁOPOTY , ZMARTWIENIA , WYPADKI ,NIESZCZĘSLIWE MILOSCIE, UTRATY BLISKICH , BRAK WSZYSTKIEGO , nie jestesmy tez swieci , i wy też. Każdy człowiek popelnia w zyciu bledy , to nie znaczy ze jak sie kogos nie zna , to mozna oceniac. wiec nie mow o wszystkich , życie nie jest proste i kazdy o tym wie ! chyba ze ty nie
życie to jest real i jest tylko jedno ,to nie gra komputerowa, a za śpiewką :do życia potrzeba kiełbasy i chleba...... i musi być ten co wydaje dyspozycje i ten co te dyspozycje wykonuje , taki ten świat stworzony jest, a w tym życiu jeszcze nieraz dostaniecie wycisk ,czego Wam nie życzę
Gratuluję podejścia tam na dole. Później dziwicie się, że gimnazjaliści się tak buntują skoro wszystkich wrzucacie do jednego wora ? Społeczeństwo schodzi na dno. No tak, naprawdę, lepiej nie robić NIC niż cokolwiek robić, żeby coś zmienić. Oklaski dla tych na dole. Jestem pelna podziwu.
DLA TYCH NIŻEJ , MYŚLICIE ŻE MY TO CO ? DUŻO NAS TO NAUCZYLO , CHOCIAZ WIEMY TO I PAMIETAMTY ZE KAZDY MA ROWNE PRAWA! I DOBRZE NIECH CI CO MAJĄ INNE ZDANIE SIE PRZEKONAJĄ PRZEZ TAKIE SPOTKANIE
Mówi się o prawach niepełnosprawnych, a jeżeli chodzi o chore dzieci, to w imię tych samych praw człowieka się je zabija i nie pozwala im się urodzić. Idąc takim tokiem myślenia to w imię "troski" o ich dobro, by się nie męczyli, należałoby pozabijać wszystkich już żyjących niepełnosprawnych bo żyją "nielegalnie".
Oni zyją w świecie smartfonów internetu i przemocy,,,ten co do nich gadał stracił tylko czas
Pierd....
Co Ci gimnazjaliści z tego w rzeczywistości zapamiętają? Nic! Gimnazjum nic dobrego nie nauczy, co dopiero o prawach człowieka!