Castorama uczy dzieci majsterkować
W wybranych 19 sklepach Castorama odbyły się warsztaty edukacyjne dla dzieci pod nazwą Majsterkowo. W akcji udział wzięli m.in. uczniowie z Raciborza.
Majsterkowo to warsztaty skierowane do uczniów szkół podstawowych, którzy pod okiem specjalistów z Castoramy doskonalą swoje zdolności manualne m.in. ucząc się jak malować na szkle, projektować i budować karmiki dla ptaków czy dekorować doniczki. Zajęcia pobudzają i rozwijają również wyobraźnię dzieci, gdyż pokazują, jak z zalegających w domu skrawków różnych materiałów zrobić ciekawe zabawki. Ważnym aspektem warsztatów jest także zwiększanie świadomości ekologicznej uczniów. W czasie zajęć specjaliści z Castoramy przekonują dzieci, że mogą dbać o środowisko nie tylko robiąc pożytek ze starych czy popsutych przedmiotów, ale także segregując śmieci, jak i oszczędzając energię. Pierwszy etap akcji trwał od połowy maja do końca czerwca. Castorama Polska planuje kolejną edycję już po wakacjach. Zajęcia są bezpłatne i skierowane do grup szkolnych w wieku od 8 do 11 lat.
- Projekt edukacyjny Majsterkowo ma na celu promować jedną z głównych zasad rozpowszechnianych na co dzień przez Castorama Polska – majsterkowanie jest łatwe. Jesteśmy przekonani, że dzięki tej akcji dzieci uczą się samodzielności i mają okazję przekonać, jak wiele satysfakcji może im sprawić ich własna praca. Chcemy, aby uczniowie mieli świadomość, że mają duży wpływ na wygląd ich najbliższego otoczenia i jakość swojego życia - mówi Sławomir Rogowiec, dyrektor ds. komunikacji i zarządzania zmianą w Castorama Polska.
O tym, że majsterkowanie jest łatwe przekonali się m.in. uczniowie z Raciborza, którzy wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez sklepy Castorama w Raciborzu przy ulicy Rybnickiej. Od początku trwania akcji dzieci uczestniczyły w zajęciach w ramach 4 bloków tematycznych: stolarka, malowanie, ceramika czy energia oraz warsztatach specjalnych związanych np. z obchodami Dnia Matki.
Każdy z warsztatów składał się z dwóch części: teoretyczno-edukacyjnej oraz praktycznej. W czasie pierwszej dzieci korzystały z plansz edukacyjnych oraz kart z instrukcją obsługi. Druga część obejmowała natomiast zajęcia praktyczne, w czasie których uczniowie z bytomskich, raciborskich oraz tarnogórskich szkół uczyli się, jak krok po kroku wykonać ciekawe zabawki i użyteczne przedmioty. Każdy mały uczestnik warsztatów na zakończenie otrzymał specjalny dyplom, potwierdzający jego udział w kursie.