Świadomi Zagrożenia – kampania społeczna Lasów Państwowych
Co roku w Polsce lasy płoną 10 000 razy. Prawie wszystkie pożary powodują ludzie. Tylko my możemy temu zapobiec.
Lasy Państwowe rozpoczęły pierwszą społeczną kampanię informacyjno – edukacyjną „Świadomi zagrożenia”, która ma za zadanie ograniczyć dramatyczną skalę tego problemu i doprowadzić do zmniejszenia liczby pożarów lasów powodowanych przez człowieka. Mało kto zdaje sobie sprawę z zastraszających statystyk: aż 9 na 10 pożarów lasów to wina człowieka. W powszechnej świadomości jest to odległy problem, który pozornie nas nie dotyczy. Zbyt łatwo lekceważymy proste i oczywiste wydawałoby się reguły bezpiecznego zachowania w lesie. Niedopałek papierosa, ognisko wśród drzew, łąka wypalana w ten sam sposób od lat – większość z nas jest przekonana, że takie zagrożenia powodują „inni”. Rzadko też zdajemy sobie sprawę, że pożar lasu oznacza nie tylko katastrofę w świecie przyrody, lecz może bezpośrednio i dotkliwie dotknąć nas, naszych bliskich, sąsiadów, naszego majątku. Przecież wszyscy korzystamy z lasów, a wielu z nas mieszka lub pracuje w ich bezpośredniej bliskości.
Celem komunikacyjnym kampanii „Świadomi Zagrożenia” jest podniesienie świadomości w zakresie odpowiedzialnego zachowania się w lesie i jego otoczeniu, aby zminimalizować ryzyko zaprószenia ognia. Ważnym przesłaniem kampanii jest także apel o porzucenie obojętności i aktywne reagowanie na zagrożenia – jeden telefon na numer alarmowy 998 lub 112 może uratować las.
Więcej na www.swiadomizagrozenia.pl
Komentarze
1 komentarz
kampania bardzo potrzebna i celowa,ludzie są bardzo lekkomyślni a skutki pod postacią płonących lasów sa tragiczne,płoną drzewa,giną zwierzęta ,bardzo często w akcjach giną także strażacy.Bądźmy czujni i gdy widzimy zagrożenie to nie bądźmy obojętni i natychmiast telefonujmy pod wskazane telefony alarmowe.