Poniedziałek, 17 czerwca 2024

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Wiesława Ciurko kandydatką PJN do senatu. Z kim będzie walczyć o mandat?

27.08.2011 15:42 | 200 komentarzy | raj

Jest członkiem Stowarzyszenia „Moje Miasto” w Rydułtowach i pracownikiem Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu. Dzisiaj wybrana na kandydata partii Polska Jest Najważniejsza do senatu. 

 

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wiesława Ciurko mieszka w Rydułtowach. Jest mężatką, ma córkę i syna. Z wykształcenia jest ekonomistką. Ukończyła studia magisterskie w Śląskiej Wyższej Szkole Zarządzania im. gen. Jerzego Ziętka w Katowicach oraz studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej (zarządzanie zakładami opieki zdrowotnej) i w Wyższej Szkole Administracji w Bielsku-Białej (organizacja i zarządzanie w pomocy społecznej). Przez 12 lat pracowała w Zespole Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach,  natomiast od 9 lat jestem pracownikiem Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu. Jest członkiem Stowarzyszenia „Moje Miasto".       

Kandydatem do senatu w okręgu wyborczym nr 72 (powiat wodzisławski, raciborski, Żory, Jastrzębie-Zdrój) jest także Eugeniusz Wala. Startuje z Komitetu Wyborczego Wyborców Bezpartyjni.pl. Jego kandydatura jako pierwsza została zarejestrowana w Okręgowej Komisji Wyborczej w Rybniku.  O mandat senatora walczył będzie także raciborski starosta Adam Hajduk. Platforma Obywatelska wystawia Adama Zdziebło z Żor, a PiS Grzegorza Dziewiora z Rybnika związanego z Rydułtowami. To były radny powiatu wodzisławskiego. Polskie Stronnictwo Ludowe stawia na Tadeusza Jedynaka z Żor, wiceprzewodniczącego komitetu strajkowego w latach osiemdziesiątych na kopalni Zofiówka. Kandydatem Sojuszu Lewicy Demokratycznej jest Andrzej Bielawski, prawnik z Żor.

Kandydatów można zgłaszać do wtorku 30 sierpnia do godz. 24.00. Okręgi wyborcze do senatu są jednomandatowe, wybieramy więc jednego kandydata. 

(raj), fot. Moje Miasto

Kalendarium wyborcze

Do dnia 30 sierpnia 2011 r. do godz. 24.00 — zgłaszanie list kandydatów na posłów oraz kandydatów na senatorów w celu zarejestrowania. 

Do dnia 4 września 2011 r. — utworzenie obwodów głosowania w szpitalach, zakładach pomocy społecznej, zakładach karnych i aresztach śledczych, domach studenckich i zespołach
tych domów oraz ustalenie ich granic, siedzib i numerów.

Do dnia 9 września 2011 r. — podanie do wiadomości publicznej informacji o numerach i granicach obwodów głosowania oraz siedzibach obwodowych komisji wyborczych, w tym o siedzibach obwodowych komisji wyborczych właściwych dla głosowania korespondencyjnego i o lokalach przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Do dnia 16 września 2011 r. — zgłaszanie kandydatów do obwodowych komisji wyborczych przez pełnomocników komitetów wyborczych.

Do dnia 18 września 2011 r. — powołanie przez wójtów (burmistrzów, prezydentów miast) obwodowych komisji wyborczych; — podanie do wiadomości publicznej informacji o numerach i granicach obwodów głosowania utworzonych za granicą oraz siedzibach obwodowych komisji wyborczych, w tym o siedzibach obwodowych komisji wyborczych właściwych dla głosowania korespondencyjnego; — zgłaszanie wójtowi (burmistrzowi, prezydentowi miasta) przez wyborców niepełnosprawnych zamiaru głosowania korespondencyjnego w kraju, w tym przy pomocy nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille’a; — sporządzenie spisów wyborców przez gminy.
Od dnia 18 września 2011 r. do dnia 25 września 2011 r. — składanie przez żołnierzy pełniących zasadniczą lub okresową służbę wojskową oraz pełniących służbę w charakterze kandydatów na żołnierzy zawodowych lub odbywających ćwiczenia i przeszkolenie wojskowe, a także ratowników odbywających zasadniczą służbę wojskową w obronie cywilnej poza miejscem stałego zamieszkania oraz policjantów z jednostek skoszarowanych, funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Służby Więziennej pełniących służbę w systemie skoszarowanym, wniosków o dopisanie do wybranego przez nich spisu wyborców sporządzanego dla miejscowości, w której odbywają służbę.
Od dnia 24 września 2011 r. do dnia 7 października 2011 r. do godz. 24.00 — nieodpłatne rozpowszechnianie audycji wyborczych w programach publicznych nadawców radiowych i telewizyjnych przygotowanych przez komitety wyborcze.

Do dnia 24 września 2011 r. — zgłaszanie konsulowi przez wyborców zamiaru głosowania korespondencyjnego za granicą.

Do dnia 25 września 2011 r. — składanie wniosków przez wyborców niepełnosprawnych o dopisanie ich do spisu w wybranym przez siebie obwodzie głosowania na obszarze gminy właściwej ze względu na miejsce stałego zamieszkania; — zgłaszanie wójtowi (burmistrzowi, prezydentowi miasta) przez wyborców niepełnosprawnych zamiaru głosowania w lokalu wyborczym przy użyciu nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille’a.
Do dnia 29 września 2011 r. — podanie przez okręgowe komisje wyborcze, w formie obwieszczenia, informacji o zarejestrowanych listach kandydatów na posłów oraz zarejestrowanych kandydatach na senatorów; - składanie wniosków o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania.

Do dnia 4 października 2011 r. — składanie wniosków przez wyborców przebywających czasowo na obszarze gminy lub wyborców nigdzie niezamieszkałych o dopisanie do spisu wyborców;
— składanie przez komitety wyborcze wyborców zrzeszonych w zarejestrowanych organizacjach mniejszości narodowych oświadczeń do Państwowej Komisji Wyborczej o korzystaniu ich list kandydatów na posłów ze zwolnienia z warunku określonego w art. 196 § 1 Kodeksu wyborczego, tj. obowiązku przekroczenia progu wyborczego.

Do dnia 6 października 2011 r. — zgłaszanie przez wyborców przebywających za granicą wniosków o wpisanie do spisu wyborców w obwodach głosowania utworzonych za granicą;
— zgłaszanie przez wyborców przebywających na polskich statkach morskich wniosków o wpisanie do spisów wyborców w obwodach głosowania utworzonych na tych statkach.
W dniu 7 października 2011 r. o godz. 24.00 — zakończenie kampanii wyborczej.

W dniu 9 października 2011 r. godz. 7.00 - 21.00
 — głosowanie.

Źródło PKW

 

Ludzie:

Adam Hajduk

Adam Hajduk

inspektor ds. inwestycji w gminie Rudnik, były Starosta Raciborski