Już nie musisz być bezrobotnym
Ośrodek Pomocy Społecznej w Gorzycach realizuje unijny projekt dla osób nieaktywnych zawodowo.
Możliwość uczestnictwa w kursach zawodowych, warsztaty z psychologiem i doradcą zawodowym – to elementy projektu unijnego skierowanego dla osób bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo z terenu gminy Gorzyce. Po raz czwarty program: „Aktywna integracja szansą na lepsze życie”, współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizuje gorzycki Ośrodek Pomocy Społecznej. Udział w projekcie ma na celu umożliwienie osobom bezrobotnym podniesienia kompetencji społecznych oraz kwalifikacji zawodowych.
Warsztaty i kursy
W tym roku uczestniczy w nim 12 osób, w tym 2 mężczyzn. Do tej pory wzięły one już udział m.in. w treningu umiejętności psychospołecznych i warsztatach doradztwa zawodowego. Teraz uczestniczą w kursach zawodowych: obsługi kasy fiskalnej, wózków widłowych oraz opiekunów osób starszych i dzieci. – Osobie, która przez rok nie pracowała zawodowo trudno jest, bez profesjonalnej pomocy znaleźć zatrudnienie – mówi Janina Dąbrowa, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Gorzycach. – Dzięki warsztatom, spotkaniom z psychologiem, kursom zawodowym, bezrobotni nabierają pewności siebie, obycia w relacjach z pracodawcami.
Znaleźli pracę
Kiedy w 2008 roku w gorzyckim OPS-ie ruszał pierwszy projekt unijny, zainteresowanie nim było niewielkie, teraz ze względu na dużą liczbę chętnych, tworzone są już listy rezerwowe. W ciągu trzech lat w spotkaniach wzięły udział 73 osoby. 52 z nich ukończyły wszystkie zajęcia, zaś zatrudnienie znalazło 28 z nich. Część otrzymała umowy o pracę, umowy zlecenia albo pracuje dorywczo.
Wartość tegorocznego projektu to ponad 130 tys. zł, z czego ponad 13 tysięcy zł to wkład własny gminy.
Gorzycki OPS przypomina także, że wraz z Towarzystwem Miłośników Rydułtów oraz Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie realizuje projekt „Świadomy obywatel”. W środy (w godz. od 14.00 do 18.00) i piątki (od 9.00 do 15.00) można tu skorzystać z bezpłatnych porad prawnych, m.in. z zakresu prawa spadkowego czy rodzinnego. Na spotkania można umawiać się telefonicznie pod numerem: (32) 45-11-671.
Komentarze
6 komentarzy
no tak,nic nowego...po prostu U NAS...
pani kurier to córeczka mamusi i skorzystała z układów, kwalifikacje obu "niebosiężne"
sprawa do CBA
z tej gminy, sama racja, tak faktycznie jest...czy ktos to kiedys zobaczy i cos zmieni na normalne?Pracowala tam pani co zasilki dawala tym co u niej kupowali na raty garnki zeppter,jakos tak dziwnie przypadkiem sie dzialo...
ops-osrodek pomocy samym sobie-zatrudnenia w kregu rodziny i znajomych (patrz artykul o przewodniku po gminie) .oj mozna tez liczyc.ze tak jak niektorzy,aw ansuje sie z podopiecznych OPS na..pracownikow osrodka .Niekoniecznie wtajemniczeni tubylcy wiedza o co chodzi.a czyja corka jest kurierem? Widocznie skorzystala z dobrodziejstwa wyzej opisanego projektu.
ten OPS to powinien być rozwiązany, zasiłki dostają lenie, które swiom dzieciom pokazują jak dobrze żyć, a sie nie narobić, kosztem innych, rowy zrośnięte, kurierem w gminie córka pani pracownicy itd.....