Jerzy Wiśniewski i Zygmunt Solorz-Żak w Rafako
- Jestem pod wrażeniem RAFAKO. To bardzo nowoczesne i dobrze zarządzane przedsiębiorstwo – tak Jerzy Wiśniewski, prezes zarządu i współzałożyciel firmy PBG S.A. podsumował swoją wizytę w siedzibie RAFAKO S.A. w Raciborzu.
Wizyta Jerzego Wiśniewskiego w RAFAKO związana była z planami przejęcia przez PBG S.A. większości udziałów raciborskiej spółki. Razem z nim, 11 lipca, do Raciborza przybył także Zygmunt Solorz-Żak, przewodniczący Rady Nadzorczej firmy Elektrim S.A., do którego obecnie należy kontrolny pakiet akcji RAFAKO. Obydwaj mieli okazję zwiedzić zakład, hale produkcyjne i spotkać się z zarządem oraz pracownikami firmy, odpowiedzialnymi za funkcjonowanie poszczególnych działów przedsiębiorstwa.
- Wizyta była symbolicznym przekazaniem własności. Mam nadzieję, że dotychczasowy właściciel się nie rozmyśli – powiedział prezes Jerzy Wiśniewski. - Postrzegam RAFAKO inaczej niż konkurenci, czy wielu analityków. Obecnie PBG jest jedną z największych i najsilniejszych spółek w Polsce. Budujemy m.in. trzy z czterech stadionów narodowych, wiele odcinków autostrad, budynki instytucji publicznych. Brakowało nam specjalizacji, którą posiada RAFAKO. Dzięki niej mamy szansę stworzyć grupę, która będzie w stanie zmierzyć się z każdym wyzwaniem – przyznał prezes PBG S.A.
W trakcie wizyty Jerzy Wiśniewski mówił też o planach, jakie ma w związku z pracownikami RAFAKO i funkcjonowaniem firmy w lokalnym środowisku. - Wyznaję zasadę, że trzeba myśleć globalnie, ale żyć lokalnie. Z pewnością nie wydarzy się nic, co miałoby negatywny wpływ na zatrudnienie. Wręcz przeciwnie, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to będziemy nawet potrzebować więcej osób do pracy. Jeżeli coś się zmieni, to tylko na korzyść firmy, jej pracowników i lokalnego środowiska - zapewniał prezes J. Wiśniewski.
- Mariaż z firmą PBG jest elementem tworzenia bardzo silnej polskiej marki budownictwa energetycznego, która zapewnia zachowanie w kraju, a w szczególności w Raciborzu istotnych elementów technologii związanych z obiektami energetycznymi. To jedna z najlepszych opcji jaką można sobie wyobrazić. Po pierwsze gwarantuje kontynuację dotychczasowej linii strategicznego rozwoju RAFAKO, a więc samodzielność w zakresie technologicznym, rozwój i utrzymanie potencjału produkcyjnego. Daje także dodatkowe szanse wynikające z połączenia firm w ubieganiu się o wielomiliardowe kontrakty. Razem mamy większe szanse na ich zdobycie. Dzięki temu portfel zleceń RAFAKO wzrośnie, a tym samym raciborska firma będzie dysponowała wielokrotnie większym potencjałem rynkowym - powiedział Wiesław Różacki, prezes zarządu i dyrektor generalny RAFAKO S.A.
PBG S.A. świadczy usługi w zakresie kompleksowego wykonawstwa instalacji dla gazu ziemnego, ropy naftowej oraz paliw. Działa jako generalny realizator lub podwykonawca w zakresie projektowania, wykonawstwa, remontów, eksploatacji i serwisu w obszarze wydobycia i przesyłu gazu ziemnego, ropy naftowej oraz magazynowania gazu ziemnego, paliw, LNG, LPG, C5+, CNG. Spółka stoi na czele grupy kapitałowej, w skład której wchodzą firmy działające na rynku budownictwa specjalistycznego, m.in. Hydrobudowa S.A., KWG S.A., Gasoil Engineering S.A., PG Metro i in. Jest większościowym udziałowcem Energomontażu-Południe S.A. RAFAKO wejdzie w skład tej grupy, uzupełniając jej portfolio o swoje doświadczenia w zakresie budownictwa energetycznego. Działalność w obszarze energetyki będzie oparta na RAFAKO jako spółce wiodącej, odpowiedzialnej za konsolidację tego segmentu w Grupie Kapitałowej PBG.
27 czerwca spółka PBG S.A. poinformowała o podpisaniu umowy przedwstępnej z Elektrimem S.A. na zakup 50 proc. i jednej akcji RAFAKO S.A. Transakcja ma dojść do skutku najpóźniej z końcem bieżącego roku. Cena, za jaką PBG S.A. zamierza kupić kontrolny pakiet udziałów w raciborskiej spółce to ponad 600 mln zł. Warunkiem pomyślnego przebiegu transakcji jest zgoda Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na koncentrację podmiotów.
(Adventure Media s.c. Agencja Public Relations)
Komentarze
19 komentarzy
usuwajcie dalej komentarze
wynagrodzenia smieszne i niesprawiedliwe za taka prace
nie dotrzymują słowa
zlodziejeeeeee
złodzieje
tylko straty przynosi rafako a szczegulnie produkcja a kto wy złodzieje wypracowuje wam te miliony chyba produkcja !!!!!!!!!!!!
dyscyplina tak a co z pęsjami panie wiśniewski tylko tyle pan widzi!!!!
nie chce kokosów ale dajcie nam zarobić by żyć godnie
sniech na sali
złodzieje
mi z mojej wypłaty to się to nie wiem czy płakać czy się smiać
rafako jesli chodzi o płace smiech na sali za taką robote!!!!!!!!
a podwyżki rozmowa z przełożonymi jak z słupami jak takie dobre rafako to dajcie podwyrzki ale w cuda nie wierze!!!!!!!!!
pod wrażeniem na pocie ludzi zarabiaja którzy robia po 12 godzin jak woły
za marne grosze pracowanie panie wiśniewski taka to prawda ale co to pana obchodzi!!!!
Jeżeli tak mówi Wiesław Różacki, prezes zarządu i dyrektor generalny RAFAKO S.A. to ja Mu wierzę. Panowie to jest dla nas Rafakowców przyszłość i pierwsza Firma, która nieliczy kasy ale chce zbudować na Naszym Rafako silną pozycję rynkową.
Cieszcie się , za chwile was sprzedadzą , a potem jakiś pseudoinwestor zagraniczny zlikwiduje rafako jako konkurencję dla swojej firmy
Polsat nas kupił!!! To dlatego na bandach reklamowych podczas meczu Śląsk - Dundee było logo Rafako :)
nasi rodzice dupali po 40 lat w Rafako - teraz jakiś gość to kupuje.........