Sobota, 23 listopada 2024

imieniny: Adeli, Klemensa, Orestesa

RSS

31.10.2024 12:30 | 0 komentarzy | MP

Dzień Wszystkich Świętych, który obchodzimy co roku 1 listopada, oficjalnie ustanowił w X wieku papież Jan XI. Od setek lat oddajemy hołd tym, którzy odeszli poświęcając chwilę na refleksję i wspomnienia. To czas, kiedy odwiedzając groby bliskich, dbamy o porządek, wymieniamy stare znicze na nowe oraz składamy kwiaty — klasyczne chryzantemy, wrzosy lub ulubione gatunki zmarłych. Ten szczególny dzień sprawia, że wszystkie cmentarze w Polsce migoczą płomieniami świec, symbolizującymi pamięć o rodzinie, ukochanych i przyjaciołach.

Pamięć o naszych bliskich nigdy nie gaśnie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wsparcie dla Dusz Czyśćcowych

Bliskim, którzy odeszli, poświęcamy w kalendarzu również 2 listopada zwany Dniem Zadusznym, skupiającym się wokół modlitw o dusze zmarłych osób potrzebujących pomocy duchowej. Tradycję tę zapoczątkował w 998 roku św. Odilon, francuski opat klasztoru benedyktynów w Cluny. Zaduszki będące przeciwwagą dla pogańskich Dziadów szybko rozprzestrzeniły się po Europie, stając się jednym z najważniejszych dni zadumy i modlitwy. Wierzono m.in., że dusze zmarłych odwiedzają swoich żyjących krewnych, dlatego bliscy zostawiali w domach zapalone świece i przygotowywali proste posiłki. Co więcej, palono również ogniska, które miały stanowić drogowskaz dla dusz wędrujących w ciemności. Do dziś zapalanie zniczy i świec jest częścią tradycji.

Współczesne sposoby na pielęgnowanie pamięci

W czasach, kiedy tempo życia nie zwalnia, a coraz więcej osób decyduje się na wyprowadzkę za granicę, nie każdy może mieć możliwość, aby odwiedzić groby bliskich. Mimo różnego rodzaju utrudnień rodzina i przyjaciele dzięki współczesnej technologii mogą wyrazić swoją miłość do bliskich, niezależnie od miejsca, w którym mieszkają. Z pomocą nowoczesnych rozwiązań oferowanych przez platformę FUNER, pamięć o bliskich może być pielęgnowana w wygodny sposób, który jest doskonale dostosowany do wymogów współczesnych czasów. FUNER umożliwia zapalenie wirtualnej świeczki lub złożenie kondolencji online.

Dodatkowo opcja dodania nekrologu, który zawiera swój indywidualny kod QR, wiąże się również z ciekawym rozwiązaniem, jakim jest wydrukowanie lub wygrawerowanie takiego kodu na płycie nagrobnej w formie eleganckiej tabliczki. Po zeskanowaniu każdy może złożyć kondolencje i zapalić wspomnianą wirtualną świeczkę.

Kompleksowa baza wiedzy funeralnej

Refleksja, której poświęcamy czas w dzień Wszystkich Świętych oraz w Zaduszki uświadamia nas, jak kruche może być życie. Przypomina, że przy żegnaniu bliskich warto nie tylko korzystać z usług zaufanych zakładów pogrzebowych, ale i dla spokoju ducha posiadać najważniejsze informacje związane z organizacją pogrzebu. Gdzie zatem szukać porad i godnych uwagi firm funeralnych? Na portalu FUNER, funkcjonującym już 19 lat, znajdziemy szereg wartościowych artykułów, spis zakładów pogrzebowych z całej Polski, epitafia, a nawet strefę dla dostawców. Nieustannie aktualizowana strona wesprze każdego, kto szuka fachowej i rzetelnej wiedzy. Umożliwi zapalenie świeczki bliskiej osobie, a także ułatwi odnalezienie porządnej firmy pogrzebowej. FUNER z najwyższym szacunkiem oddaje hołd zmarłym i niesie kompetentną pomoc rodzinom, dzieląc się masą wiedzy i nowoczesnymi rozwiązaniami.

Tekst sponsorowany