Sobota, 28 grudnia 2024

imieniny: Teofili, Godzisława, Antoniego

RSS

Miliarder sięga po spółkę należącą do Rafako

23.07.2024 10:30 | 0 komentarzy | ma.w

Należąca do miliardera Michała Sołowowa spółka MS Galleon zamierza przejąć spółkę Energotechnika Engineering z siedzibą w Gliwicach. Należy ona w 100 proc. do Rafako SA.

Miliarder sięga po spółkę należącą do Rafako
Kadra Energotechnika Engineering przy okazji nawiązania współpracy ze spółką ORLEN Synthos Green Energy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

MS Galleon nabędzie, lub utworzy spółkę celową w formie prawnej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (SPV). Będzie w niej posiadać udziały o łącznej wartości 2,85 mln zł.

Umowa zakłada, że SPV przejmie zakład pracy od spółki Energotechnika Engineering i automatycznie wstąpi w stosunki pracy z dotychczasowym pracownikami.

Na transakcję musi się zgodzić prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Konieczne będzie również uzyskanie zgód wynikających z układu zawartego przez Rafako z wierzycielami lub z dokumentacji kredytowej, której stroną jest Rafako.

Biuro Projektowe Energotechnika Engineering Sp. z o.o. działa na rynku specjalistycznych usług inżynierskich dla energetyki i ochrony środowiska. Powstało w 2012 roku dzięki pasji i zaangażowaniu osób z ponad 20 letnim doświadczeniem w branży. Obecnie Energotechnika Engineering Sp. z o.o. jest spółką należącą do grupy Rafako S.A.

Celem spółki jest budowanie długofalowych relacji z kontrahentami w oparciu o kompetencje, rzetelność i wzajemne zaufanie, poprzez opracowywanie projektów na najwyższym poziomie, zawierających innowacyjne rozwiązania oraz spełniające oczekiwania i wymagania klienta.


Treść raportu giełdowego spółki:

Zarząd RAFAKO S.A. z siedzibą w Raciborzu („Emitent”), podaje do wiadomości publicznej, że ENERGOTECHNIKA ENGINEERING sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, w której Emitent posiada 100% udziałów w kapitale zakładowym („Spółka Zależna”), zawarła z MS Galleon GmbH z siedzibą w Wiedniu („Inwestor”) porozumienie, na podstawie którego („Transakcja”):

1) Inwestor nabędzie lub utworzy spółkę celową w formie prawnej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością („SPV”), w której Inwestor będzie posiadał łącznie 2850 udziałów, o wartości nominalnej 1.000 PLN każdy udział oraz o łącznej wartości nominalnej 2.850.000 PLN. Dokapitalizowanie SPV do kwoty 2.850.000 PLN może nastąpić do momentu objęcia i opłacenia udziałów przez Spółkę Zależną;

2) SPV przejmie zakład pracy od Spółki Zależnej, w rozumieniu art. 231 kodeksu pracy, w wyniku którego SPV automatycznie wstąpi w stosunki pracy z dotychczasowym pracownikami Spółki Zależnej;

3) Spółka Zależna, Inwestor oraz SPV podpiszą umowę inwestycyjną i umowę wspólników („Dokumentacja Transakcyjna”) przewidującą:

(i) przystąpienie Spółki Zależnej do SPV, pod warunkiem zawieszającym uzyskania („Warunki Zawieszające”):

a) zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na Transakcję;

b) odpowiednich zgód korporacyjnych wymaganych po stronie Spółki Zależnej lub Emitenta na Transakcję; oraz

c) zgód wynikających z układu zawartego przez Emitenta z wierzycielami lub z dokumentacji kredytowej, której stroną jest Emitent (jeżeli takie będą wymagane), w tym wynikających z ustanowienia zastawu rejestrowego na zbiorze rzeczy lub praw Emitenta.

4) Spółka Zależna, Inwestor oraz SPV (odpowiednio), zobowiążą się do podjęcia następujących czynności:

(i) powołania członków zarządu oraz członków rady nadzorczej SPV,

(ii) zawarcia pomiędzy SPV i Spółką Zależną Umowy Najmu, na podstawie której Spółka Zależna wynajmie na rzecz SPV lokale użytkowe będące własnością Spółki Zależnej zlokalizowane w budynku biurowym w Gliwicach, w celu zapewnienia miejsca do świadczenia pracy w niezbędnym zakresie;

(iii) zawarcia pomiędzy SPV i Spółką Zależną umowy świadczenia usług inżynierskich/projektowych, na podstawie której SPV będzie wspierać Spółkę Zależną w realizacji bieżących kontraktów z partnerami biznesowymi w zamian za wynagrodzenie wyliczone w oparciu o faktyczne koszty świadczenia tych usług,

(iv) w ramach umowy świadczenia usług Emitentowi przysługiwać będzie prawo do skorzystania z 20% potencjału kadrowego SPV.

5) Po spełnieniu się Warunków Zawieszających, w wyniku realizacji Transakcji, Inwestor będzie posiadał 95% udziałów w kapitale zakładowym SPV, zaś Spółka Zależna będzie posiadała 5% udziałów w kapitale zakładowym SPV.

6) Spółce Zależnej będzie przysługiwało prawo objęcia w ramach podwyższenia kapitału zakładowego SPV dodatkowo do 15% udziałów w kapitale zakładowym SPV, tj. Spółka Zależna będzie uprawniona do posiadania łącznie do 20% udziałów w kapitale zakładowym SPV, po cenie emisyjnej 1 000 PLN za jeden udział. Uprawnienie to będzie przysługiwało Spółce Zależnej do 30 czerwca 2025 roku, a w przypadku nieskorzystania z uprawnienia do objęcia nowych udziałów w SPV przez Spółkę Zależną, uprawnienie wygaśnie z dniem 1 lipca 2025 roku. Nowe udziały objęte przez Spółkę Zależną będą uczestniczyły w zysku od daty objęcia nowych udziałów oraz wyłącznie w stosunku do nowych udziałów.

7) W ramach Transakcji Strony podpiszą Dokumentację Transakcyjną określającą prawa i obowiązki Stron jako wspólników SPV, zasady ładu korporacyjnego oraz zasady wyjścia Inwestora oraz Spółki Zależnej z inwestycji.