Sobota, 27 lipca 2024

imieniny: Natalii, Aureliusza, Jerzego

Ewa Swoboda z medalem w biegu na 100 metrów na mistrzostwach Europy

10.06.2024 13:13 | 0 komentarzy | mad

Ewa Swoboda, polska lekkoatletka, osiągnęła spektakularny sukces na Mistrzostwach Europy w Rzymie w biegu na 100 metrów, zdobywając srebrny medal. Dla tej zawodniczki z Żor było to nie tylko wyjątkowe osiągnięcie, ale także przełomowy moment w jej karierze, gdyż dotychczas nie miała ona w dorobku medalu w seniorskich zawodach tej rangi.

W niedzielę Ewa Swoboda wywalczyła pierwszy medal mistrzostw Europy w biegu na 100 metrów w karierze

Swoboda zaimponowała już w półfinale, gdzie pewnie zwyciężyła, osiągając czas 11.02 sekundy na mecie. W finale widzowie byli świadkami niezwykle zaciętej rywalizacji. Pod opieką trenerki Iwony Krupy, Swoboda zdobyła srebrny medal, uzyskując czas 11.03 sekundy. Na trzecim miejscu uplasowała się włoska sprinterka, Dosso, przegrywając z Polką jedynie o cztery tysięczne sekundy. Złoty medal przypadł Brytyjce Dina Asher-Smith, która ukończyła bieg w czasie 10.99 sekundy.

- Już teraz dociera jednak do mnie, że medal na 100 metrów waży więcej niż te na 60 m. Uświadamiacie mi to - mówiła dziennikarzom żorzanka.

- Dedykuję go moim rodzicom, bo oni we mnie zawsze wierzyli i mnie wspierali. Ten medal znajdzie miejsce w domu koło Barbie i wszystkich innych medali. Moi rodzice mają komodę z moimi wszystkimi medalami i one się tam ładnie prezentują. Na pewno jest już dla niego miejsce gotowe - dodała.

Ewa Swoboda może pochwalić się trzema medalami halowych mistrzostw Europy w biegu na 60 metrów, a teraz wywalczyła pierwsze podium czempionatu kontynentu na dystansie 100 m.