Poniedziałek, 17 czerwca 2024

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Rakieta do squasha

23.05.2024 14:50 | 0 komentarzy | EK

Rakieta do squasha to podstawowe akcesorium do gry. Na co zatem zwrócić uwagę, żeby wybrać tę właściwą? Jakie są najbardziej znane marki w squashu? Jakie modele rakiet do squasha wybierają profesjonaliści? Czego unikać? Na te i inne pytania odpowiemy w poniższym tekście.

Rakieta do squasha
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rakieta do squasha - co wiemy o squashowych markach?

Poza znanymi i rozpoznawalnymi brandami, które robią sprzęt do różnych sportów, jak Wilson, Head, Dunlop czy Tecnifibre, na rynku są marki, które albo znane są wyłącznie ze squasha, jak Eye Rackets czy Unsquashable lub znane głównie z niego, jak np. Karakal, Harrow, Black Knight, Oliver. Te ostatnie posłużą nam za przykład, jak patrzymy na akcesoria poprzez pryzmat uprawianego sportu. Dla kogoś kto gra w tenisa rakietą marki Wilson, rakieta do squasha Wilsona to naturalny wybór. Podobnie jak dla kogoś kto jeździ na nartach Heada. Znamy jakość, klasę producenta, więc sięgamy po inny produkt z jego oferty. Tak samo znając jakość produktów Karakala, Olivera, Black Knighta czy Harrowa ze squasha chętnie sięgniemy po inne akcesoria tych marek. To jeśli ze squasha wychodzimy. Rakieta do squasha to zdecydowanie mniej marka niż sama rama, więc zwracajmy uwagę na inne aspekty, takie jak stosunek ceny do jakości czy samo wykonanie.

Jaka rakieta do squasha będzie dla nas najlepsza, a jaką wybierze profesjonalista?

Profesjonalista często skusi się na produkt, który przygotował dla niego sponsor. Stąd częsty rozstrzał między rakietami popularnymi wśród zawodników, gdzie liderem jest Tecnifibre, a rynkiem, na którym o wyborze decydują inne czynniki niż to, że rakietę się po prostu dostaje (często w pakiecie z sowitym wynagrodzeniem). Tu najpopularniejsze są Karakal, Eye i Black Knight. Pierwsza z nich to marka, w której praktycznie każda rakieta do squasha wyróżnia się na tle konkurencji stosunkiem ceny do jakości. Modele ze stajni brytyjskiego producenta zyskują jeszcze bardziej na bliższym poznaniu, bo nawet najtańsze linie, jak Storm czy Raw z powodzeniem mogłyby konkurować z topowymi seriami od innych producentów. Black Knight zyskuje na współpracy z amerykańskim Ashawayem, który dostarcza naciągi do rakiet. Ceny są tu naprawdę dobre, a od czasu zmiany fabryki rakiety znacznie zyskały na jakości. Rakieta do squasha od Eye Rackets to z kolei strzał w dziesiątkę jeśli szukacie czegoś ekstra. Lekkie, nowoczesne konstrukcje ze świetnym designem. Używają ich nie tylko Ci, którzy lubią dobre produkty, ale również idą w zgodzie z modą i trendami.

Rakieta do squasha - jakich modeli unikać?

Na pewno tych, które mogą się okazać zbyt trudne lub niekomfortowe. W naszej ocenie rakieta do squasha, która ma bardzo gęsty naciąg nie odda zbyt dużo mocy, nadawać się będzie wyłącznie do gry przez bardzo silnego zawodnika, np. Apex serii 720. Rakieta do squasha o cienkiej ramce (te często mają w swojej nazwie SB, od slim body) może przenosić zbyt dużo wibracji, które zmęczą rękę i z czasem doprowadzą do kontuzji. Polegajmy na modelach polecanych przez innych graczy lub duże sklepy z profesjonalnym sprzętem.

Materiał partnera