Wtorek, 16 kwietnia 2024

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

RSS

Jakub Chełstowski już nie będzie marszałkiem. Zapowiedział, że nie startuje w wyborach

20.02.2024 10:48 | 5 komentarzy | ska

W poniedziałek 19 lutego gościem Radia Piekary był marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski. Podczas rozmowy z redaktorem Marcinem Zasadą, marszałek zapowiedział, że nie będzie startować w wyborach samorządowych w kwietniu. 

Jakub Chełstowski już nie będzie marszałkiem. Zapowiedział, że nie startuje w wyborach
Jakub Chełstowski piełnił funkcję marszałka od 2018 roku, kiedy został wybrany z listy PiS. W listopadzie 2022 roku zmienił barwy polityczne, przez co PiS straciło większość w sejmiku.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jakub Chełstowski już nie będzie marszałkiem. Zapowiedział, że nie startuje w wyborach

- Uważam, że dużo dobrej pracy w tej kadencji udało się wykonać. Owszem, oferta była na stole i to nie jedna, bo wcześniej też była oferta kandydowania gdzieś indziej. To też nie jest tak, że ktoś jest przyspawany do tej funkcji do końca życia. Z drugiej strony w samorządzie jestem, będę  - powiedział marszałek Jakub Chełstowski, a na pytanie redaktora Zasady "Co to znaczy będę?" odpowiedział, że na pewno będzie wspierał działania samorządowe. 

- Uważam, że te 5 i pół roku jest przyzwoicie przepracowane. Na dzień dzisiejszy liczby nie kłamią - największy budżet w historii 3,5 mld zł, najniższe zadłużenie od lat, raptem 300 mln zł. To pokazuje też skalę zarządzania województwem i w jakiej sytuacji jesteśmy - wyliczył urzędujący marszałek. 

Odniósł się także to pogłosek, jakoby miał startować w wyborach do parlamentu europejskiego, a także do tego, że miałby trafić do zarządu którejś ze spółek Skarbu Państwa, np. JSW czy Węglokoksu. Marszałek nie stwierdził jednak jednoznacznie, że wyklucza takie rozwiązanie. 

Przypomnijmy, że jako marszałek, Jakub Chełstowski odwiedzał nasz region, szczególnie podczas oddawania do użytku inwestycji drogowych, m.in. w Raciborzu, gdzie otwierano nową obwodnicę. 

Ludzie:

Jakub Chełstowski

Jakub Chełstowski

Marszałek Województwa Śląskiego