Wtorek, 27 lutego 2024

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Dzieci z Olzy świętowały dzień pluszowego misia [ZDJĘCIA]

28.11.2023 12:05 | 0 komentarzy | FK

W ośrodku kultury tradycyjnie odbył się dzień misia, w którym uczestniczyły dzieci z olzańskiego przedszkola. Nie brakowało atrakcji i dobrej zabawy.

Dzieci z Olzy świętowały dzień pluszowego misia [ZDJĘCIA]
Wspólne zdjęcie uczestników.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- To już piąta edycja świętowania dnia pluszowego misia - mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardka czy w kubraczku. Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Właśnie z tej okazji razem z panią Bibliotekarka z Olzy zaprosiłyśmy naszych olzańskich przedszkolaków do Ośrodka Kultury w Olzie, gdzie jak co roku przygotowano atrakcje specjalnie dla dzieci. W tym roku na najmłodszych czekała niespodzianka - dmuchana zjeżdżalnia. Pani Asia - bibliotekarka przeczytała bajkę o misiu i wspólnie opowiadaliśmy historię zwierzątka. Nie zabrakło poczęstunku oraz prac manualnych i pamiątek. Dziękujemy paniom przedszkolankom - Edycie Jagiełło i Monice Klimek oraz pani Bożence i pani Oli. Bardzo dziękuję panią, że co roku chętnie odwiedzają naszą placówkę. Do zobaczenia za rok! - mówi Nowinom - instruktor Marzena Hojka z ośrodka kultury w Olzie.

W imprezie wzięło udział  około 40-tu dzieci w wieku od 3 do 6 lat, który przybyły do ośrodka razem z wychowawcami. Była to też okazja aby odwiedzić bibliotekę. Każdy uczestnik przyniósł swojego pluszowego misia.

- Piąty rok z rzędu przychodzimy do ośrodka kultury w Olzie z okazji święta pluszowego misia. Co roku korzystamy z zaproszenia, bo jest to bardzo fajna impreza. Dzieci tutaj świetnie spędzają czas, pani bibliotekarka czyta również książeczki, są to bajki, których bohaterami są misie, są wspólne zabawy z misiami, są zajęcia kreatywne prowadzone przez instruktora. Zawsze też dzieci korzystają z dmuchańców a na końcu jest wizyta w bibliotece. Jest również specjalnie przygotowany poczęstunek. Fajnie spędzamy czas i mamy nadzieję, że odwiedzimy ośrodek w przyszłym roku - mówi wychowawca Edyta Jagiełło.

- Cieszymy się niesamowicie ze współpracy Biblioteki z WDK w Olzie. Nie jest to już pierwszy raz, kiedy te instytucje podejmują wspólną inicjatywę. To miód na serce dyrektora, kiedy widzi i słyszy, że wszystko pięknie się układa. Święto Pluszowego Misia obchodzimy w Bibliotece w Olzie w sposób szczególny, ponieważ jest to placówka wyjątkowo na misie nastawiona. Wszystkie półki z literaturą dziecięcą obsadzone są pluszakami, które pełnią funkcję ozdobną i przyciągającą najmłodszych czytelników. Nigdzie nie ma chyba podobnej biblioteki, w której byłoby tyle pluszowych zabawek. Nie zdradzimy, ile ich jest. Zapraszamy wszystkich do Olzy. Spróbujcie policzyć nasze misie! Gwarantuję, że ich ilość niejednego zadziwi. – zachęca dyrektor GBP w Gorzycach z/s w Rogowie, pani Anna Jęczmionka.

W Olzie jest też jeden wyjątkowy pluszowy miś. Ma na imię Czytelniś i jest rozmiarów dużego dziecka. Jest to maskotka-symbol olzańskiej Biblioteki. Ofiarowała nam go pani Alicja, która była tam kierownikiem, ale przeszła już na emeryturę. Jego imię wymyśliła pani Asia, która kieruje Biblioteką obecnie. Bez Misia Czytelnisia to już nie byłaby ta sama placówka. Ja sama witam się z nim zawsze radosnym „Cześć”, jak gdyby był żywą istotą. Czasami mam wrażenie, że ma chęć mi odpowiedzieć – śmieje się pani Justyna, rogowski bibliotekarz.