Czwartek, 7 listopada 2024

imieniny: Antoniego, Ernesta, Achillesa

RSS

Pracownicy Rafako: "Nie rozumiemy uporu PBG, nie mamy zamiaru podzielić losu Hydrobudowy, Energomontażu-Południe czy samego PBG"

27.11.2023 13:59 | 3 komentarze | ż

Związkowcy napisali w imieniu pracowników Rafako list do akcjonariuszy ze strony Skarbu Państwa oraz wierzycieli z prośbą o... cierpliwość.

Pracownicy Rafako: "Nie rozumiemy uporu PBG, nie mamy zamiaru podzielić losu Hydrobudowy, Energomontażu-Południe czy samego PBG"
Rafako to wciąż największy pracodawca w Raciborzu. Firma zatrudnia około 900 osób. Na zdjęciu pracownicy Rafako podczas wizyty byłego premiera Donalda Tuska
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

List otwarty pracowników Rafako

- Bycie Rafakowcem to duma, ale też ogromne zobowiązanie. Rafako to nasz drugi Dom, a o Dom się dba, chroni go, a kiedy trzeba, to się o niego walczy. Nie pozwolimy zrujnować dorobku pokoleń, tysięcy Rafakowców, którzy na przestrzeni ponad 70-letniej działalności zakładu swoją pasją i oddaniem zbudowali światowej sławy firmę o unikalnych kompetencjach. Rafako swoimi produktami (prawie 600 kotłów na terenie całe kraju, ponad 80 kotłów poza jego granicami prawie na wszystkich kontynentach, najwyższej klasy instalacje ochrony środowiska w tym przede wszystkim odsiarczanie, ale też wiele innych) wniosło ogromny wkład w rozwój naszego kraju

- czytamy w liście otwartym pracowników Rafako, który trafił do mediów 27 listopada.

List jest adresowany do Polskiego Funduszu Rozwoju, Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych, Agencji Rozwoju Przemysłu, PKO BP, PZU, Banku Gospodarstwa Krajowego oraz mBanku.

To instytucje obecne w akcjonariacie Rafako (PFR i KUKE) lub wierzyciele spółki z Raciborza (ARP, PKO BP,  PZU, BGK, mBank). Rafakowcy apelują do tych podmiotów o cierpliwość i niewycofywanie deklaracji pomocy. - Bez niej na pewno sobie nie poradzimy - dodają.

Pod listem podpisali się przedstawiciele związków zawodowych, które działają w Rafako: Marek Tylka (Przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Rafako), Marek Langer (Przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Rafako), Wiesław Oleszowski (Przewodniczący NSZZ "Solidarność Rafako), Adam Cieślik (Skarbnik ZZP Rafako), Grzegorz Rybiński (wiceprzewodniczący NSZZPZP Rafako), Adam Olszewski (zastępca przewodniczącego NSZZ "Solidarność" Rafako).

Cały list w załączniku:

Pobierz LIST OTWARTY Pracowników RAFAKO.pdf

Stanowisko zarządu Rafako

Krótko po tym jak pracownicy Rafako wysłali list otwarty, do mediów trafiło również stanowisko nowego zarządu Rafako. Ten podkreśla, że "osiągnięcie wspólnego stanowiska przez kluczowych akcjonariuszy w sprawie konwersji zobowiązań Rafako na akcje jest niezbędnym, ale niewystarczającym krokiem do uzdrowienia sytuacji finansowej Rafako".

- Różnice zdań pomiędzy akcjonariuszami nie dotyczą bowiem samej potrzeby konwersji, tylko konieczności powiązania konwersji z innymi elementami prowadzonego przez Rafako procesu inwestorskiego - czytamy w oświadczeniu zarządu Rafako.

Całe oświadczenie w załączniku:

Pobierz Inf_prasowa_RAFAKO_Stanowisko_Zarządu_27_11_23.pdf

Zobacz również: