Poniedziałek, 23 grudnia 2024

imieniny: Sławomiry, Wiktorii, Iwona

RSS

31.10.2023 10:31 | 1 komentarz | FK

Na wczorajszej sesji Sejmiku Województwa Śląskiego doszło do zmian związanych z wygaśnięciem mandatu radnych, którzy zostali parlamentarzystami. 

Zmiany w Sejmiku. Nowy przewodniczący i dwie nowe radne
Nowe radne sejmiku: Barbara Chrobok z Wodzisławia Śląskiego i Ewa Niechryło z Tąpkowic w powiecie tarnogórskim.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mandat radnego województwa śląskiego utracił przewodniczący rady Marek Gzik  i Henryk Siedlaczek. Gzik został posłem a Siedlaczek senatorem. W związku z tym wydarzeniem z listy KO radnymi Sejmiku zostali: Ewa Nierychło i Barbara Chrobok z Wodzisławia Śląskiego. Nowe radne złożyły ślubowania. 

- Kilka godzin temu złożyłam ślubowanie do Rady Sejmiku Województwa Śląskiego i tym samym objęłam mandat radnej. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy 5 lat temu mi zaufali i oddali na mnie swój głos. Dziękuję również tym wszystkim osobom, które obecnie deklarują mi swoje wsparcie. Jest to dla mnie bardzo cenne i motywujące. Zdaję sobie sprawę, że reprezentować Was będę raptem parę miesięcy, ale deklaruję, że ten czas dobrze wykorzystam. Dzisiaj pierwsza sesja już za mną i cieszę się, że z uwagi na doświadczenie mogłam do niej podejść spokojnie i merytorycznie - napisała Barbara Chrobok w mediach społecznościowych radna z Wodzisławia Śląskiego, gratulując jednocześnie nowemu przewodniczącemu Sejmiku - Gratuluję nowemu przewodniczącemu Sejmiku Województwa Śląskiego Mirosławowi Mazurowi objęcia tak ważnej i odpowiedzialnej funkcji - zakończyła wpis pani Chrobok. 

W rozmowie z Nowinami, którą niedawno opublikowaliśmy, Barbara Chrobok mówiła między innymi o swoich planach.

 - Zawsze brakowało mi przedstawiciela ziemi wodzisławskiej we wszystkich możliwych wyższych organach. Uważam, że miasto Wodzisław Śląski i szerzej, powiat i okręg, powinny mieć swojego reprezentanta na wszystkich szczeblach administracyjnych. Przede wszystkim zależy mi na tym, aby była odpowiednia komunikacja na linii miasto-powiat-województwo i później władze centralne. Nie mówię tutaj o instytucjach, a o samych mieszkańcach. Moim głównym celem, który mam nadzieję, że zdążę choćby przyspieszyć lub doprowadzić do tego, aby projekt nie wypadł z planów – to Droga Główna Południowa. Zależy mi również na tym, aby do wszystkich zainteresowanych docierały informacje o wszelkich możliwościach finansowania z województwa. Województwo realizuje i finansuje sporo zadań m.in. z zakresu pomocy społecznej, kultury i ochrony zabytków, turystyki, pozyskiwania i łączenia środków finansowych. Ogłasza różnego rodzaju programy, m.in. dla organizacji, na rzecz kultury i sportu. Wiele osób cierpi na brak informacji. Zanim ona pojawi się w naszym rejonie, to zazwyczaj pozostają 2-3 dni do aplikowania o środki. O ile samorządy swoimi kanałami takie informacje pozyskują szybciej, to do organizacji nie zawsze ten przekaz dociera. To chciałabym poprawić i służyć pomocą. Sama obserwuję również jako mieszkanka, że od dłuższego czasu mamy problem z odchodzeniem od nas i przenoszeniem niektórych instytucji. Oczywiście za tym idą pieniądze, ale jeśli temu można zaradzić, tu właśnie widzę rolę radnego sejmiku woj. śląskiego. Chcę być głosem wszystkich, których przychodzi mi reprezentować - stwierdziła Chrobok 

Przeczytaj cały wywiad z Barbarą Chrobok opublikowany w portalu Nowiny.pl:

Ludzie:

Henryk Siedlaczek

Henryk Siedlaczek

Były poseł na Sejm RP, radny sejmiku śląskiego, senator XI kadencji