Poniedziałek, 6 maja 2024

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Żorskie Ukulele Festiwal z ogólnopolskim wyróżnieniem

20.10.2023 09:38 | 0 komentarzy | juk

Wydarzenie zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Żorach zostało docenione w ogólnopolskim konkursie.

Żorskie Ukulele Festiwal z ogólnopolskim wyróżnieniem
Statuetki w formie słoneczników, wręczane podczas konkursu pn. „Słoneczniki 2023".
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach im. Ottona Sterna otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie Słoneczniki 2023 w kategorii Ruch, za zorganizowanie w tym roku imprezy pn. „ŻUK Żorskiego Ukulele Festiwalu".

Jury postanowiło wyróżnić Miejską Bibliotekę Publiczną w Żorach im. Ottona Sterna w kategorii RUCH za zorganizowanie ŻUK Żorski Ukulele Festiwal. W ramach wydarzenia, które w naszym mieście odbywało się 20 maja uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach gry na ukulele, nauczyć się tańca hula, zobaczyć filmy z Hawajami w tle, posłuchać koncertów, przetestować, wygrać lub kupić własny instrument i muzyczne akcesoria oraz wystąpić w trakcie otwartego mikrofonu. Rozdanie nagród i wyróżnień odbyło się na uroczystej gali w Siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Konkurs organizowany jest przez portal czasdzieci.pl, którego celem jest wyłonienie najbardziej rozwojowych inicjatyw dla dzieci w wieku 0-14 lat w Krakowie, Warszawie i na terenie województwa śląskiego. Kategorie konkursowe opierają się na koncepcji inteligencji wielorakich opracowanej przez H. Gardnera. Są to odpowiednio kategorie: JĘZYK – odpowiada rozwijaniu u dziecka inteligencji językowej, LOGIKA – odpowiada rozwijaniu inteligencji logicznej/ matematycznej, SZTUKA WIZUALNA – odpowiada rozwijaniu inteligencji wizualno-przestrzennej, MUZYKA – odpowiada rozwijaniu inteligencji muzycznej, RUCH – odpowiada rozwijaniu inteligencji ruchowej, PRZYRODA – odpowiada rozwijaniu inteligencji przyrodniczej. Najważniejszymi kryteriami konkursu są: ogólne podejście prowadzącego do najmłodszych, dostosowanie oferty do potrzeb rozwojowych dziecka czy atrakcyjność inicjatywy oceniana w odniesieniu do zaangażowania emocjonalnego dziecka.