Czwartek, 16 maja 2024

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

Porodówka sprawdziła charaktery. Kamień Extreme za nami [ZDJĘCIA]

25.09.2023 15:02 | 0 komentarzy | PF

W niedzielę, 24 września br. na terenie ośrodka w Rybniku Kamieniu odbył się crossowy bieg z przeszkodami Kamień Extreme.

"Porodówka" sprawdziła charaktery uczestników

W tym roku trasa liczyła blisko 5,5 km a na śmiałków czekały 24 przeszkody. Uczestnikom szczególnie zapadła w pamięć „porodówka”, wymagająca przeciskania się pod oponami leżącymi na błocie.

Bieg rozgrywany był w dwóch formułach – Tarzan oraz King Kong. Pierwsza polegała na rywalizacji, samodzielnym pokonywaniu przeszkód. Druga była typową zabawą, umożliwiającą m.in. pomaganie sobie nawzajem na trasie.

W Tarzanie wystartowało 124 mężczyzn i 50 kobiet. W King Kongu - 60 mężczyzn i 43 kobiety.

Najszybszą kobietą na mecie okazała się Karolina Metelska z Głogowa z czasem 34,21 min., a najszybszą rybniczanką Małgorzata Kuligowska, która zajęła drugie miejsce ogółem w gronie kobiet (37,51 min). Dodajmy, że trzecie miejsce w klasyfikacji Open zajęła Joanna Griman, również z Rybnika (37,57 min.).

Wśród mężczyzn najszybciej trasę pokonał Grzegorz Lisowski ze Świętochłowic. Na mecie zameldował się po 29 minutach 25 sekundach. Rybniczaninem, który najlepiej poradził sobie z przeszkodami, był Damian Drożdż, czwarty w klasyfikacji Open z czasem 32,01 min.