Żelazny Szlak Rowerowy Cudem Polski 2023 według czytelników National Geographic
Ogłoszono już wyniki wakacyjnego plebiscytu National Geographic Traveler "Cuda Polski 2023". Zwyciężył w nim Żelazny Szlak Rowerowy.
Żelazny Szlak Rowerowy Cudem Polski 2023 według czytelników National Geographic
Żelazny Szlak Rowerowy znalazł się w gronie 15 zwycięskich miejsc. W tegorocznej edycji plebiscytu oddano ponad 123 tys. głosów.
- Jestem przekonany, że ogromna popularność plebiscytu przygotowanego przez redakcję magazynu National Geographic Traveler i serwisu National-Geographic.pl we współpracy z 16 regionami Polski sprawi, że nowe Cuda Polski znajdą się na tegorocznej mapie wakacyjnych planów Polek i Polaków. W plebiscycie wzięła udział niebagatelna liczba ponad 123 tys. głosujących. W przypadku niektórych regionów walka o głosy trwała do ostatniej godziny. Dziś już wszystko jasne – z przyjemnością i dumą prezentujemy 16 miejsc, które zdobyło tytuły nowych Cudów Polski - podkreśla Łukasz Załuski, redaktor naczelny National Geographic oraz National Geographic Traveler.
Otwarty w 2020 roku Żelazny Szlak Rowerowy cieszy się ogromną popularnością. Poprowadzony dawnym szlakiem kolejowym, uznawany jest za najpiękniejszą tego typu trasę w Polsce, co dodatkowo potwierdza otrzymany właśnie tytuł. Jego przebieg obejmuje 5 gmin: Jastrzębie-Zdrój, Godów i Zebrzydowice, a także czeską Karvine i Petrovice u Karvine.
- Żelazny Szlak Rowerowy otrzymał kolejny tytuł. Cuda Polski 2023 - magazynu National Geographic Traveler Poland. Dziękuję wszystkim czytelnikom i sympatykom naszego ŻSzR za oddane głosy - napisał w mediach społecznościowych wójt Godowa Mariusz Adamczyk.
Poznaj wszystkie zwycięskie miejsca plebiscytu Cuda Polski 2023:
- Dolnośląskie – Miasto Bardo;
- Kujawsko-pomorskie – Wyspa Młyńska z Młynami Rothera;
- Lubelskie – Włodawa;
- Lubuskie – Park Książęcy Zatonie;
- Łódzkie – Monopolis;
- Małopolskie – Pustynia Błędowska;
- Mazowieckie – Park Nauki Torus w Ciechanowie;
- Opolskie – Twierdza Nysa;
- Podkarpackie – Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce;
- Podlaskie – Odkrywkowa Kopalnia Kredy w Mielniku;
- Pomorskie – Zagroda Inicjatyw Twórczych Swołowo;
- Śląskie – Żelazny Szlak Rowerowy;
- Świętokrzyskie – Geopark Świętokrzyski;
- Warmińsko-Mazurskie – Gołdap;
- Wielkopolskie – Antidotum Airshow Leszno;
- Zachodniopomorskie – Ogrody Hortulus w Dobrzycy.
Już w najbliższą niedzielę 23 lipca odbędzie się kolejny Rajd po Żelaznym Szlaku Rowerowym. Wydarzenie zapowiedzieli wójt Godowa Mariusz Adamczyk oraz poseł Grzegorz Matusiak:
Komentarze
11 komentarzy
Żeby przed wyborami wypromować siebie Panie Matus.ak , to zrobi Pan wszystko żeby tylko zaistnieć. Już nawet żelazny szlak rowerowy się Panu podoba. Przecież to inwestycja Pani prezydent którą tak ze swoim bratem nienawidzicie. Ludzie bez honoru, bez wstydu. W PiSdu z WAMI.
Bo w Jastrzębiu za kadencji jaśnie panującej pani prezydent to tylko same cuda się dzieją...w mieście same wybetonowane place !!!
Całe to miasto to jeden wielki Cód
@jastrzebie jak juz tak zabierasz sie do poprawiania to popraw tytuł National Geographic Traveler
National Geographic Traveler a National Geographic to dwie rożne sprawy
NIE MA ZA CO
@bekaa Dziekujemy za czujność, oczywiście poprawka już zrobiona.
Jak Matusiak to reklamuje to nie jadę.
No to teraz czekamy na wysyp miast nasladowcow, ktorzy beda likwidowac swoje szlaki kolejowe, aby w ich miejsce mogly powstawac sciezki rowerowe.
@tłoczek
Arteks, dalej kompleksy niszczą twój mózg. Zajmij się lepiej swoim upadającym Rybnikiem, bo nic u was sie nie dzieje nowego, w przeciwieństwie do Jastrzębia, w którym przez istatnie lata sporo się pozytywnego dzieje.
Aby się dostać z rowerem na ten szlak rowerowy trzeba dojechać najpierw do wsi Zebrzydowice pociągiem. Wieś Zebrzydowice jest lepiej skomunikowana ze światem od Jastrzębia. A w całej Europie po szlakach żelaznych jeżdżą pociągi z czego cieszą się podróżni mający ten wygodny środek transportu. W Jastrzębiu jakoś wszystko na odwrót. Zamiast centrum chaszcze, zamiast pociągów rowery, zamiast deptaków ścieżki między blokami...
Po co wrzuciliście tu tego Matusiaka?
Chyba według czytelników National Geographic, a nie samego NG. Droga redakcjo - proszę o zatrudnianie do pisania artykułów osób, które potrafią czytać. Najlepiej ze zrozumieniem...