Wtorek, 27 lutego 2024

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

09.07.2023 10:48 | 0 komentarzy | mad

Kolejne przerwy w dostawie wody denerwują mieszkańców gminy Rudnik. - O co chodzi? - pytacie w korespondencji do redakcji Nowin. Wiemy, co jest tego przyczyną.

Z kranu nie leci woda - alarmują mieszkańcy gminy Rudnik. Dlaczego?  
Mieszkańcy gminy Rudnik kolejny raz w ostatnim czasie alarmują redakcję Nowin o przerwie w dostawie wody (zdjęcie poglądowe, fot. Steve Johnson/ pexels.com)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Ze względu na ogromny pobór wody z sieci dochodzi do opróżnienia zbiorników magazynujących, zaś pompy, mimo iż pracują w 100%, nie są w stanie przy kilkukrotnie wyższym poborze niż zazwyczaj i w tak krótkim czasie ponownie je zapełnić - tłumaczą w gminie. To, przypomnijmy, już kolejny apel wystosowany przez urzędników w tej sprawie. Wcześniej pisaliśmy o tym w artykule: W Rudniku apelują o racjonalne korzystanie z wody. Czy to oznacza, że jej zabraknie?

W związku z przerwami w dostawie wody Zakład Wodociągów i Usług Komunalnych w Rudniku apeluje do mieszkańców całej gminy o racjonalne podlewanie ogródków i nienapełnianie basenów. - Z tego powodu zaczynają występować przerwy w dostawach wody w poszczególnych sołectwach. Zapewniamy, iż stale monitorujemy sytuację - informują w gminie Rudnik.