Piątek, 13 września 2024

imieniny: Eugenii, Aureliusza, Lubora

Mażoretki z Żor mistrzyniami Europy

28.06.2023 14:33 | 0 komentarzy | juk

Niesamowite sukcesy mażoretek z żorskiego zespołu Eksplozja. Swoje umiejętności zawodniczki zaprezentowały podczas niedawnych Mistrzostw Europy oraz podczas Pucharu Europy. Ich starania zostały kilkukrotnie docenione.

Żorski zespół Eksplozja przywiozła z Chorwacji ze sobą worek medali i tytułów mistrzowskich. (fot. UM w Żorach)

22 i 23 czerwca w chorwackim Novigradzie odbyły się XVI Mistrzostwa Europy oraz III Puchar Europy w sporcie Mażoretkowym IFMS. Podczas zawodów wystąpiło 31 zawodniczek z grupy juniorek oraz seniorek. Żorski zespół Eksplozja przywiozła ze sobą worek medali i tytułów mistrzowskich. - Gratulujemy utalentowanym i zdolnym tancerkom, ich instruktorkom oraz rodzicom międzynarodowych sukcesów - przekazują włodarze Żor.

Mażoretki Eksplozji wywalczyły tytuły Mistrzów Europy w: Formacja MIX juniorki oraz mini formacji baton juniorki. Zostały także czterokrotnie wicemistrzyniami Europy w: Formacji MIX seniorek, mini formacji flagi juniorek, mini formacji 2xbaton juniorek oraz w duecie 2xbaton tytuł zdobyły Anna Kozłowska i Agata Mańka.

W zawodach III Pucharu Europy mażoretki zdobyły juniorki: złoty medal w kategorii baton Classic stage i srebrny w kategorii baton Classic defile oraz seniorki: srebrny medal w kategorii baton Classic stage i złoty w kategorii baton Classic defile.