Sobota, 23 listopada 2024

imieniny: Adeli, Klemensa, Orestesa

RSS

Krzesełko schodowe ma pomóc niepełnosprawnym w wodzisławskim PCPR

15.03.2023 07:39 | 0 komentarzy | juk

- Montaż krzesełka pozwolił na zlikwidowanie barier architektonicznych w całym budynku - słyszymy w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl.

Krzesełko schodowe ma pomóc niepełnosprawnym w wodzisławskim PCPR
Pod koniec lutego w zabytkowym budynku dawnego szpitala w Wodzisławiu Śl. zainstalowano też specjalistyczne krzesełko schodowe z torem krzywoliniowym.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zabytkowy budynek dawnego szpitala powiatowego przy ul. Wałowej 30 w Wodzisławiu Śl. wzbogacił się o nowy sprzęt ułatwiający transport osób z niepełnosprawnościami lub mających problemy w samodzielnym pokonywaniu klatki schodowej. Zainstalowano tam specjalistyczne krzesełko schodowe z torem krzywoliniowym.

Przypomnijmy, że w obiekcie, w którym mieści się Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowy Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, a także Zakład Aktywności Zawodowej - Zakład Usług Pralniczych dotychczas istniała platforma schodowa, umożliwiająca osobom na wózku inwalidzkim dostanie się na parter budynku. Teraz pod koniec lutego zainstalowano też specjalistyczne krzesełko schodowe z torem krzywoliniowym. Ma ono ułatwić poruszanie się osobom z niepełnosprawnościami, starszym, jak i z ograniczoną sprawnością ruchową po wszystkich kondygnacjach budynku. Koszt przedsięwzięcia wyniósł niecałe 100 tys. zł.

- Zainstalowane krzesełko schodowe zostało wyposażone w szereg rozwiązań, mających chronić użytkowników, jak i osoby postronne przed ewentualnymi urazami, wynikającymi z korzystania z tego sprzętu - wyjaśnia Wojciech Raczkowski ze Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. Dodaje, że pas bezpieczeństwa, antypoślizgowe materiały oraz specjalne czujniki chronią przed wypadkami. Ponadto na końcach szyn siedzisko może dodatkowo obrócić się nawet o 75 stopni, ułatwiając bezpieczne zejście z krzesła. Porusza się też w płynnym i łagodnym tempie. - Montaż krzesełka pozwolił na zlikwidowanie barier architektonicznych w całym budynku - zwraca na koniec uwagę Raczkowski.