Dwóch radnych z Pszowa zrzekło się mandatu. Będą wybory uzupełniające
Dwóch pszowskich radnych Rafał Elsner i Janusz Nikiel zrzekli się mandatu. Efektem tej dezycji będą wybory uzupełniające w Krzyżkowicach.
Dwóch radnych z Pszowa zrzekło się mandatu. Będą wybory uzupełniające
Komisarz Wyborczy w Bielsku-Białej zarządził na dzień 14 maja 2023 wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Pszowie w okręgach wyborczych nr 13 i 14.
- Wybory uzupełniające w Pszowie to efekt zrzeczenia się mandatów przez radnych Rafała Elsnera i Jan Nikla. Nowi radni będą wybierani w okręgu 13 (Cisowa, O. Kolberga , Lubomska, Łanowa, Żużlowa) oraz okręgu 14 (Daleka, Dolna, Dworska, Krzyżowa, Gospodarcza, Workowa, Zielona, gen. Grota Roweckiego, St. Okrzei) - informują w pszowskim magistracie.
Przypomnijmy, że radni w Pszowie obradują w składzie 13-osobowym od stycznia 2023 roku, kiedy to rezygnacje z mandatów złożyli radni Janusz Nikiel i Rafał Elsner. Pierwszy z nich nie brał udziału w pracach rady od dłuższego czasu, co spotkało się z oburzeniem mieszkańców, jak i kuluarową krytyką innych radnych. Drugi z radnych zrezygnował z powodów osobistych, choć w ostatnich miesiącach mieszkańcy również zwracali uwagę na absencję radnego.
Zawiadomienia o utworzeniu komitetu wyborczego i zamiarze zgłaszania kandydatów na radnych, będą przyjmowane przez Komisarza Wyborczego w Bielsku-Białej III do dnia 20 marca 2023 r. w siedzibie Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Bielsku-Białej, ul. Piastowska 40 w godzinach pracy, tj. od 7:30 do 15:30.
Zgłoszenia kandydatów na członków obwodowej komisji wyborczej przyjmuje Urzędnik Wyborczy Miasta Pszów za pośrednictwem Urzędu Miasta Pszów, w godzinach pracy Urzędu, w terminie do dnia 14 kwietnia 2023 r. Zgłoszeń dokonuje się jedynie w przypadku zarejestrowania przez Miejską Komisję Wyborczą w Pszowie więcej niż jednej listy kandydatów na radnego.
Więcej bieżących informacji w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie Krajowego Biura Wyborczego.
Komentarze
6 komentarzy
Najważniejszy jest udział radnego w głosowaniach na posiedzeniach komisji i sesjach rady i wyznaczanie burmistrzowi zadań do realizacji. A potem stawianie burmistrza i jego urzędników na dywaniku i rozliczanie ich ze zleconej roboty. Jak radni mają rozliczać Kowola którego wszyscy się boją i głosują tak jak on im każe? No i miasto wygląda jak wygląda i to chyba ostatni dzwonek na wymianę ich wszystkich.
To ze nie brał udziału w posiedzeniach rady czy komisji tj nie znaczy ze nie wywiązywał się z funkcji radnego. Owszem posiedzenia są ważne nawet bardzo, ale to nie jest jedyne zadanie radnego.
Nikt nie chce brać odpowiedzialności za miasto . Nie rządzi ani rada ani Krzyształa ino Kowol wszystkim trzesie . Dobrze że już tam nie mieszkam ale przykro patrzeć Jak Pszowiki nie zmienio całej władzy to Pszów do zaoranio
Błędem było wybranie Kowola i Krzystały. Oni byli w radzie miasta od bardzo dawna kiedy jeszcze istniała KWK Anna i kiedy było wiadomo, że w 2012 roku będzie zlikwidowana. Krzystała był przewodniczącym rady, a Kowol wice i wszystko co ich interesowało to dorwać się na stołki burmistrzowskie i obsadzić radę swoimi ludźmi, żeby nikt nie patrzył im na ręce. Tych co zrezygnowali do kandydowania namówił Kowol. Teraz też obstawi swoich. Do reszty zrujnują do miasto. Szaro, brudno i bez perspektyw.
Upadające miasto po likwidacji KWK Anna robi sie gorzej niż na wsi - błąd w rozbicia Wodzisławia.
Na wsi np. Pawłowicach wiedzą i inwestują w transport robią drogę do nowego przystanka kolejowego w Pawłowicach Studzionce, a tu pozwolili zniszczyć stacje kolejową która mogła być zapleczem dla firm.
Podobnie będzie sie zaczyna sie dziać w Rydułtowach, a jak dokończa likwidację KWK Rydułtowy to podobny los ich czeka.
Co sie dzieje w Pszowie skoro radni nawet nie chcą być radnymi?