Wtorek, 16 kwietnia 2024

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

RSS

02.02.2023 15:16 | 0 komentarzy | d

Mieszkańcy gminy Rudnik mogą sięgnąć po dotację do wymiany źródła ciepła. Wnioski w urzędzie można składać od 15 lutego do 15 marca.

W Rudniku dopłacą do ekologicznego źródła ogrzewania
Wymiana starego pieca może odbyć się dopiero po zawarciu umowy z gminą Rudnik (zdjęcie poglądowe)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dotacja udzielana jest na wymianę starych kotłów grzewczych na nowe ekologiczne źródło ciepła takie jak: kocioł na paliwo stałe, na biomasę, gazowy kondensacyjny lub pulsacyjny, olejowy kondensacyjny, elektryczny indukcyjny, a także na pompę ciepła.

W urzędzie wyjaśniają, że wnioskodawcami mogą być: właściciele, współwłaściciele lub osoby posiadające inny tytuł prawny do budynku/lokalu mieszkalnego położonego na terenie gminy Rudnik. W przypadku współwłasności lub lokali mieszkalnych w budynkach mieszkalnych wymagana jest również zgoda odpowiednio wszystkich współwłaścicieli, lub administratora budynku mieszkalnego na realizację zadania.

- Dotacja udzielona zostanie w wysokości do 60 % kosztów kwalifikowanych realizowanego zadania, lecz nie więcej niż 3.000,00 zł na jeden budynek/lokal mieszkalny - tłumaczy wójt Piotr Rybka. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej gminy, kliknij TUTAJ.

Ludzie:

Piotr Rybka

Piotr Rybka

Wójt gminy Rudnik.