Czwartek, 23 maja 2024

imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

RSS

W WCK odbyła się II Gala Ślubowania na Ucznia Rzemiosła [ZDJĘCIA, LIVE]

10.10.2022 13:48 | 0 komentarzy | AgaKa

W poniedziałek, 10 października w Wodzisławskim Centrum Kultury odbyła się II Gala Ślubowania na Ucznia Rzemiosła, której celem było uroczyste przyjęcie nowych uczniów do społeczności rzemieślniczej.

W WCK odbyła się II Gala Ślubowania na Ucznia Rzemiosła [ZDJĘCIA, LIVE]
Na gali uczniowie wypowiedzieli uroczyste słowa ślubowania oraz odebrali imienne legitymacje Ucznia Rzemiosła
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tym roku u rzemieślników wodzisławskiego Cechu praktyczną naukę zawodu rozpoczęło ponad 270 uczniów klas pierwszych m.in. w takich zawodach jak: stolarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, mechanik pojazdów samochodowych, cukiernik, elektromechanik pojazdów samochodowych, fryzjer, elektryk, kucharz, piekarz, murarz-tynkarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Uroczyste ślubowanie

Uroczyste ślubowanie

Podczas gali uczniowie, w obecności swoich pracodawców, przedstawicieli szkół oraz zaproszonych gości, złożyli ślubowanie na sztandar Cechowy i odebrali imienne legitymacje Ucznia Rzemiosła, które osobiście wręczał Starszy Cechu, Jerzy Waltar

- To dzisiejsze ślubowanie jest dla was dniem szczególnym, dniem uroczystym, bo jest to przyjęcie was w poczet uczni rzemiosła - powiedział Starszy Cechu, Jerzy Waltar. - Każdy z was przychodząc na zakład, widzi nowe twarze, nowych uczniów, starszych kolegów, nowych pracowników i czuje pewien respekt, pewną obawę, ale to wszystko minie bardzo szybko. Po latach będziecie te chwile mile wspominali. Dzisiejsze ślubowanie na Ucznia Rzemiosła jest niczym innym jak taką obietnicą składaną nie wam, rodzicom, nie pracodawcom, ale samym sobie, bo przecież to wy będziecie się kształcić, wy będziecie zdobywać rynki pracy, nie tylko w Polsce ale i w Europie, bo ze świadectwem czeladniczym możecie iść wszędzie - dodał życząc młodzieży jak najlepszych wyników w nauce.

Mieczysław Kieca (po lewej), Jerzy Waltar (po prawej)

Mieczysław Kieca (po lewej), Jerzy Waltar (po prawej)

- Bycie rzemieślikiem to naprawdę duma. Dziś na tej sali, po raz kolejny, członkowie Cechu, pracodawcy, otoczą was [uczniów przyp.red.] opieką. To od was będzie zależeć jaką kilkuletnią drogę przejdziecie w swoich zakładach - powiedział prezydent Wodzisławia, Mieczysław Kieca. - Jak skorzystacie z obecności mistrzów, osób uczących od lat i jakie mistrzostwo dla siebie osiągniecie. Wszystko zależy od was. 

O oprawę muzyczną zadbała młoda wokalistka, Elisabeth Pryka, uczennica Liceum Sztuk Plastycznych w Wodzisławiu Śląskim. Elisabeth wykonała takie piosenki jak "Coś optymistycznego" z repertuaru Kasi Kowalskiej czy "Empire State of mind" Alici Keys. 

Elizabeth Pryka

Elizabeth Pryka

Zobacz fragment gali

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.