Powstają mieszkania dla niepełnosprawnych i osób po eksmisji
Cztery mieszkania dla osób niepełnosprawnych i 15 lokali tymczasowych dla osób po eksmisji będzie oddane do użytku już pod koniec listopada. Koszt zadania to 2,5 mln zł.
Mieszkania dla osób niepełnosprawnych składają się z pokoju, łazienki i aneksu kuchennego. Mają ponad 35 metrów kwadratowych powierzchni. Lokale tymczasowe są przeznaczone dla osób po eksmisji, które nie mają prawa do mieszkania socjalnego. Ich powierzchnia wynosi od 13 do 19 metrów kwadratowych, a toalety i natryski są wspólne. W budynku powstają też pomieszczenia dla Centrum Usług Społecznych, Placówki Wsparcia Dziennego i siedziba sołtysa.
- Na chwilę obecną większość prac wykończeniowych wewnątrz budynku jest ukończona. Pozostały nam głównie roboty porządkowe i zagospodarowanie terenu wokół - mówi Jarosław Hanzlik, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Nieruchomości.
Praca na budowie są zaawansowane. Wykonano już termomodernizację, w tym ocieplenie ścian i dachu, izolację przeciwwilgociową i termiczną ścian fundamentowych. Przeprowadzono remont centralnego ogrzewania, instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej. Wymienione zostały okna i drzwi. Do wykonania pozostało malowanie ścian w częściach mieszkalnych, malowanie posadzek loggiowych, montaż parapetów zewnętrznych w oknach loggiowych, ułożenie paneli w mieszkaniach na parterze, montaż baterii, prace porządkowe. Pozostaje jeszcze montaż podjazdów dla osób niepełnosprawnych do części użytkowej i mieszkalnej, montaż balustrad dojścia do budynku, ułożenie lastryka na schodach zewnętrznych, rozplantowanie ziemi, uporządkowanie terenu, wykonanie okładziny cokołów.
Koszt robót budowlanych to 2 miliony 500 tysięcy zł. Wykonuje je konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Budowlane CZĘSTOBUD z siedzibą w Częstochowie iPrzedsiębiorstwo Budowlane BUDOPOL z siedzibą w Jaskrowie.
Komentarze
11 komentarzy
Łatwo się dzieli pieniędzmi mieszkańców . Chcecie wspierać patologie to podarujcie własne pensje i diety radnych.
@mieszkanka: dopóki miasto nie ma swoich pieniędzy tylko środki zagrabione od uczciwie pracujących, dopóty nie wszyscy musza godzić się na promocje i pielęgnacje leberstwa oraz patologii. Otóż co innego zatroszczyc się o niepełnosprawnych, którzy często z wiadomych przyczyn nie sa zdolni do pracy a co innego niańczyć zdrowego lecz leniwego osobnika, który jak to Pani ujęła -pogubił się-. Jeśli ktoś chce ciepła wode i dach nad głowa to niech sobie na to zapracuje, akurat mieszkamy w okolicy, z której niedaleko do całkiem sprawiedliwie płatnych etatów, dostępnych nawet dla ludzi bez kwalifikacji. Wystarczy odrobina chęci, jeśli ktoś ich nie wykazuje to trudno - podatnik nie powinien mieć obowiązku dokładania się do tego. Eksmisja nie następuje z dnia na dzień, ani za miesięczna zaległość z czynszem. By do niej doprowadzic, trzeba się mocno postarać i zaliczyć szereg zaniedban także prosze nie podejrzewać mnie o brak empatii. Pozdrawiam
A uczciwi ludzie pracujący w tym kraju i płacący podatki czekają po 15 lat na przydział mieszkania....
@mieszkanka
A uczciwi ludzie chcący tutaj odptrowadzać podatki, po uprzednim przyjeździe i zatrudneniu się, nie mają gdzie.
Niewiedza nie usprawiedliwia, więc dla wyjaśnienia:
Po pierwsze: Prawo nie pozwala wyrzucić człowieka na bruk, dlatego miasto musi mieć mieszkania o niskim standardzie. Nikt nie chciałby mieszkać na 15 metrach.
Po drugie: To zadanie miasta, aby zadbać o niepełnosprawnych czy wykluczonych. Ktoś musi się o nich troszczyć, bo pogubili się w życiu. Oby to nie były twoje dzieci.
Po trzecie: Cieszę się, że Miejski Zarząd Nieruchomości wywiązuje się tak sprawnie ze swoich obowiązków. Pozdrawiam wszystkich: Tych pozytywnie myślących i tych, którzy wiecznie narzekają.
A najważniejsze jest to , że wykonuje to lokalny przedsiębiorca , ...buhahahaha......konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Budowlane CZĘSTOBUD z siedzibą w Częstochowie iPrzedsiębiorstwo Budowlane BUDOPOL z siedzibą w Jaskrowie.
Nie wiem czy to dobry pomysł
Cała ta upadająca osada górnicza to "mieszkania dla niepełnosprawnych i osób po eksmisji". To są same fakty.
Wincyj wszystkiego dla nierobów. Wincyj!
To dość ciekawy temat - po co kogokolwiek eksmitować (z definicji - za długi) skoro i tak zapewni mu się nowe mieszkanie na koszt podatników?
Jaka jest logika w tym?
Co to znaczy "lokal tymczasowy" - na jaki czas jest przyznawany i co sie dzieje po uplywie tego czasu?
Taniej byłoby kupić mieszkania na wolnym rynku.
Za ciężką kasę rozbudowa getta.