Otwarto nowy park za 107 tys. zł
Na terenie Szkoły Podstawowej Nr 12 w Jastrzębiu-Zdroju otwarto park sensoryczny. Powstał w ramach budżetu obywatelskiego. Działa na wszystkie zmysły bawiących się tam dzieci.
Park Sensoryczny znajduje się na osiedlu Barbary. Powstał dzięki temu, że mieszkańcy zgłosili go do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego. Edukacyjno-sensoryczny plac zabaw tworzy siedem urządzeń, które odwołują się do ludzkich zmysłów.
Jak informują miejscy urzędnicy, poprzez zabawę i doświadczanie dzieci i dorośli mogą zdobywać wiedzę z fizyki, sensoryki, motoryki i optyki. Dzieci mogą korzystać z takich przyrządów jak krzywe zwierciadło, bębny, plenerowa orkiestra, głuchy telefon, koło optyczne czy panel sensoryczny.
- Tego typu zadania realizowane w ramach BOB-ów szczególnie mnie cieszą. To ciekawy pomysł na inwestycję, z której z pewnością najbardziej ucieszą się najmłodsi mieszkańcy miasta - mówi prezydent Anna Hetman.
Plac zlokalizowany jest na terenie Szkoły Podstawowej nr 12 i jest monitorowany. Inwestycja kosztowała ponad 107 tysięcy zł.
Komentarze
15 komentarzy
Fajnie tam jest, synowi bardzo się podoba. Mimo wszystko nie zazdroszczę mieszkańcom pobliskich bloków.
Do tego parku jak to nazwali w artykule może każdy wejść na teren szkoły. Nikt nie stoi przy bramie szkoły i nie pilnuje.
Do komentatora ?sensoryczny??
Polecam sprawdzenie słowa sensoryczny w słowniku. Bo chyba Pan/Pani nie zna znaczenia tego słowa...
Pozdrawiam
Na zmysły dzieci? A mieszkańców???! Czy ktoś się zastanowił jak się echo niesie między blokami?!!! Okna nie można otworzyć, dudnienie bokiem wychodzi, jeden kończy, drugi zaczyna, nie ważne, że może chcesz spać po pracy, film obejrzeć. BRAWO! KOLEJNY DURNY POMYSŁ. Możliwe tylko w Jastrzębiu i "tylko" za 107 tys. TRAGEDIA.
"Inwestycja kosztowała ponad 107 tysięcy zł."
To jest tez ciekawe. Prywatnie ktos kupi calkiem fajne auto, eleganckie i bezpieczne. Ktos kupi mieszkanie, moze nie najpiekniejsze, ale uzywalne.
UM kupil gospodarnie jakies zelastwo za 107 tys.
"jakby ktoś pod blokiem walił w dzwon i to non stop po kilka godzin.. Koszmar..."
Za chwile sie to zelastwo dzieciom znudzi.
Wstyd jak sobie wkoło szkoły ustawia
oczywiście nikt nie pytał mieszkańców pobliskich bloków czy chcą wysłuchiwać tego dudnienia... to brzmi tak jakby ktoś pod blokiem walił w dzwon i to non stop po kilka godzin.. Koszmar.... W lecie nie można będzie otworzyć okna bo zwariować można. Współczuję tym co pracują na nocki. No i nie wspominając o tym że po 22 zaczyna się tam zabawa nastolatków....
sprzedaj, kup sobie garaz albo wyprowadz sie, nie potrzebne sa 3 auta w rodzinie, jak Ci sie nie podoba to wypad
"Po co używa się słów których się nie rozumie?"
Bo "integracja sensoryczna", "miejsca spotkan", "postindustrialne dziedzictwo" i "klimat dla kultury" to hasla przewodnie prezydentury.
Nic nie znacza, co najwyzej jakies zelastwo, ale sa kul.
Co to oznacza słowo "sensoryczny" w zwykłej siłowni na wolnym powietrzu. Po co używa się słów których się nie rozumie? Sensory to inaczej wyspecjalizowane czujniki mierzące jakieś wartości. na przykład; Sensory używane są w sygnalizatorach czadu. Są też sensory włączające światło gdy zapada zmierzch.
""Działa na wszystkie zmysły"
Jak ktos kupe zrobi to moze i na wszystkie.
Znow rzeczy nazywane sa na wyrost. To co najwyzej skwer.
"Działa na wszystkie zmysły bawiących się tam dzieci."
Tylko po co? Żyjąc w tej upadającej osadzie górniczej, wszystkie zmysły ma się już od tego dawno powypalane.
Zróbcie parking pod 411 a nie park,boisko nieużywane a auta niema gdzie postawić
Dzieje się w naszym pięknym mieście. I tak trzymać!