środa, 4 września 2024

imieniny: Liliany, Rozalii, Idy

Ona wie o pożarnictwie niemal wszystko

11.06.2010 00:00 | 1 komentarz | raf

Już po raz kolejny eliminacje krajowe Turnieju Wiedzy Pożarniczej i Ekologicznej odbyły się z udziałem jastrzębian. 8. miejsce w kraju wśród uczniów szkół podstawowych zajęła Ania Żak ze Szkoły Podstawowej nr 1.

- Droga tu finału była długa. Najpierw odbyły się eliminacje środowiskowe, podczas których trzeba było wykazać się  wiedzą pożarniczą w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych - informuje jastrzębski Urząd Miasta.

Zwycięzcy tego etapu zakwalifikowali się do eliminacji miejskich. Zostały one przeprowadzone 7 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 19. Komisję sędziowską stanowili pracownicy Miejskiej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu Zdroju. Zwycięzcy tego etapu zakwalifikowali się do eliminacji wojewódzkich.

- Z naszego miasta najlepsi okazali się właśnie Ania Żak z SP nr 1 oraz Dominika Piechaczek z Gimnazjum nr 1 i Maciej Skórzyński z ZS nr 6 - informuje UM.

15 maja w Domu Kultury w Siewierzu odbyły się eliminacje wojewódzkie, w których drugie miejsce zajęła Ania Żak, dostając się tym samym do eliminacji krajowych. Te z kolei  odbyły się od 28-30 maja w Centralnej Szkole Pożarniczej w Częstochowie. Spośród 32 uczestników kategorii szkół podstawowych, Ania zajęła 8. miejsce. Do zakwalifikowania się do finału zabrakło jej dwóch punktów.