Wtorek, 24 grudnia 2024

imieniny: Adama, Ewy, Zenobiusza

RSS

Joanna Skowyra i przyjaciele - letni koncert w Parku Roth [ZDJĘCIA][WIDEO]

07.08.2022 19:53 | 0 komentarzy | tom

W niedzielny wieczór w Parku im. Miasta Roth odbył się koncert Joanna Skowyra i przyjaciele. W muszli razem z Joanną wystąpili równie utalentowani artyści: Waldek Nowakowski, Grzegorz Bezdziecki, Jan Cichy oraz Bartłomiej Chlubek. To kolejne wydarzenie, które Raciborskie Centrum Kultury zorganizowało w ramach letnich koncertów w parku.

Joanna Skowyra i przyjaciele - letni koncert w Parku Roth [ZDJĘCIA][WIDEO]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Joanna Skowyra - wokalistka jazzowa, instruktor śpiewu i emisji głosu w Raciborskim Centrum Kultury. Studentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie Beaty Bednarz. Z wyróżnieniem ukończyła szkołę muzyczną II st. przy Państwowej Szkole Muzycznej I i II st im. M. Karłowicza w Katowicach. Członkini tercetu wokalnego "Silesian Jazz Daughters" oraz "Dętej Orkiestry Miejskiej RYBNIK". Wyróżniona w Warszawie w 2019 roku na Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym Centrum Edukacji Artystycznej w specjalności wokalistyka jazzowa. Jury w składzie: dr hab. Janusz Szrom - przewodniczący, Lora Szafran, Krystyna Prońko, prof. dr Włodzimierz Nahorny oraz Andrzej Dąbrowski. Uczestniczyła w warsztatach u takich muzyków jak: Claris Assad, Kevin Mahogany, Darnita i Kirk Rodgers, Karen Edwards, Danuta Sendecka, Adam Kosewski, Gabriela Gąsior, Beata Bednarz, Mieczysław Szcześniak, Sławomir Berny, Wojciech Myrczek, Kamila Pałasz, Marcelina Gawron.

Waldek Nowakowski - aranżer, dyrygent, puzonista, klawiszowiec. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach - kompozycja i aranżacja na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.Jest aranżerem oraz muzykiem sesyjnym współpracującym z wieloma big bandami, orkiestrami i zespołami. Jako muzyk sesyjny grał w wielu projektach, występując przy tym z wieloma artystami polskiej i zagranicznej sceny muzyki jazzowej. M.in: Eric Marienthal, Bob Mintzer, Ewa Bem, Krystyna Prońko, Urszula Dudziak, Sławek Uniatowski, Stanisław Soyka, Natalia Niemen, Mieczysław Szcześniak i wielu innych.

Jako aranżer uczestniczył w wielu projektach muzycznych, w których pisał dla takich artystów, jak: Gary Guthmann, Kuba Badach, Kayah, Piotr Cugowski, Katarzyna Cerekwicka, Mateusz Ziółko, Michał Gasz, MIUOSH, Justyna Steczkowska, Magda Steczkowska, Paulina Przybysz, Daria Zawiałow, Natasza Urbańska, Katarzyna Skrzynecka, Marcin Jajkiewicz, Natalia Kukulska, Michał Szpak, Kasia Stankiewicz, Ewa Farna, The Chance, Sabina Jeszka i inni. Pisał także dla Teatru Rozrywki w Chorzowie oraz NOSPR pod dyr. Krzesimira Dębskiego. Aktualnie jest także dyrygentem dwóch orkiestr.

Jan Cichy – basista, multiinstrumentalista, muzyk sesyjny, kompozytor, aranżer. Pierwsze lekcje muzyki pobierał u Kazimierza Solika. Jest absolwentem Średniej Szkoły Muzycznej w Rybniku i Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej). Debiutował w lokalnych grupach rockowych, a następnie jazzowych – Lotharsi pod kier. Lothara Dziwokiego i w zespole jazzowym Czesława Gawlika. W latach 1969-1976 wielokrotnie nagradzany na festiwalu jazzowym Jazz nad Odrą we Wrocławiu, jako członek zespołów Lotharsi, Extra Ball i Big-Bandu PWSM Katowice. Występował w zespołach: WIEM, Extra Ball, Big Band Katowice, Air Condition, Namysłowski - Śmietana Band, No Smoking, Zbigniew Lewandowski Group (album Golden Lady), Marek Bałata Group, Blow Pipe, From Time To Time, Iza Zając-Jarek Małys Why Not. Współpracował z Andrzejem Rosiewiczem, Jackiem Niedzielą (album Wooden Soul), Billem Molenhofem (USA), Arthurem Lipnerem (USA), Heintzem von Moisy (Niemcy), Alem Martino (USA).

Przez wiele lat komponował i nagrywał muzykę w Studiu Polskiego Radia w Opolu z Zespołem Rozrywkowym Rozgłośni Opolskiej P. R. pod dyr. Edwarda Spyrki. Współpracował z orkiestrami Jerzego Miliana i Zbigniewa Górnego. Występował na wielu festiwalach jazzowych w kraju i za granicą, takich jak m.in.: Jazz Jamboree, Berliner Jazztage , Reno Jazz Festival, Berkeley, Montreal Jazz Festiwal, Festiwal w Pradze, Festiwal w Sibiu, "East-West" w Le Mann, Pori Jazz Festiwal.

Bartłomiej Chlubek - perkusista, student Jazzu i Muzyki rozrywkowej na Akademii Muzycznej w  Katowicach. Z wychowania perkusista rockowy, z wykształcenia jazzowy, z pasji - miłośnik szerokiego spektrum stylów muzycznych. W swoim dorobku posiada zarówno nagrania z jazzowym big bandem Sunny Band, jak i z zespołem rockowym Fuzja, którego jest założycielem. Współpracował muzycznie z zespołami tak takimi jak Carrantuohill, Chwila Nieuwagi, iGgramy z Pokusą, Orkiestra Reprezentacyjna AGH, Miejska Orkiestra Dęta Rybnik, Nocna Orkiestra Eksperymentalna. Swoje umiejętności kształcił pod okiem znanych osobistości polskiego i zagranicznego świata perkusji - Benny'ego Greba, Cezarego Konrada, Pawła Dobrowolskiego, Adama Buczka, Michała Dziwewińskiego. Od gry na perkusji odrywa się okazjonalnie, by zagrać w siatkówkę lub w koszykówkę, a odpoczywa zgłębiając historię antyczną lub słuchając Big Bandu Buddye'go Richa.

Grzegorz Bezdziecki - gitarzysta  który gra odkąd pamięta, a jego głownymi stylami są: blues, jazz, rock , pop. W Latach 80 - tych był członkiem zespołu muzycznego Paragraf 3RB,wykonujacą muzykę bluesową. Zakwalifikowani do festiwalu w Jarocinie 83'.  Występowali na małej scenie w roku 1986, kwalifikując się do złotej dziesiątki.  W roku 87' z Big bendem JSW . Inspiracje czerpie od takich muzyków jak : Joe Pass, BB KING ,ERIC CLAPTON. Pobierał lekcje u Przemysława Strączka oraz nieżyjącego już Jarosława Śmietany. Obecnie gra w Miejskiej Orkiestrze Dętej Rybnik oraz zespół blues -rock ZNAKI CZASU z Rybnika".