Sobota, 10 czerwca 2023

imieniny: Bogumiła, Małgorzaty, Edgara

RSS

Na leżaku przy pałacu. Z takiej nowości skorzystacie w Sławikowie

18.05.2022 12:58 | 0 komentarzy | mad

- Mamy kolejną nowość dla was dostępną na dziedzińcu pałacowym - poinformowała w mediach społecznościowych Fundacja Gniazdo, która opiekuje się pałacem w Sławikowie (gm. Rudnik). Mowa o leżakach, o których przedstawiciele tej organizacji informowali już w rozmowie z portalem Nowiny.pl.

Na leżaku przy pałacu. Z takiej nowości skorzystacie w Sławikowie
Pałac w Sławikowie to świetne miejsce na niedzielny wypad (fot. Fundacja Gniazdo)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Już co każdą niedzielę będziecie mogli usiąść na leżaczkach i podziwiać naszą perełkę, ale to nie wszystko. Będzie możliwość zjedzenia u nas pysznego grilla - swojskiego wyrobu kiełbaski i karczku, a do tego będzie można kupić zimne napoje, wypić kawę, albo herbatę - informuje Fundacja Gniazdo.

Jednocześnie społecznicy myślą o urozmaiceniu niedzielnego zwiedzania ruin pałacu w Sławikowie, zachęcając przy tym do podsuwania im propozycji.

Ruiny pałacu w Sławikowie mieszczą się przy ulicy Parkowej 8. Teren można zwiedzać do września co niedzielę, w godzinach 12.00 – 17.00. O kolejnym sezonie dla tego miejsca rozmawialiśmy z przedstawicielami Fundacji i Urzędu Gminy w Rudniku kilka tygodni temu. Więcej można przeczytać w artykule: Prace porządkowe odsłoniły kolejne tajemnice o pałacu w Sławikowie. Teren otworzy się w maju, co przygotowano dla zwiedzających?