Sobota, 1 czerwca 2024

imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany

Zofia Bugla z Raciborza zajęła 3. miejsce w ogólnopolskich zawodach jeździeckich

13.05.2022 11:06 | 0 komentarzy | ż

Zosia na co dzień uczy się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu. Warto podkreślić, że po raz pierwszy wzięła udział w zawodach tej. Miejsce na podium zasługuje więc na jeszcze większe uznanie.

Zosia dosiadła konia Afekt M, który został wyhodowany przez Stadninę Koni w Mosznej. Fot. Alicja Węgrzyn.

Zofia Bugla na koniu Afekt M wzięła udział we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego w Bogusławicach (6-8 maja 2022 r.).

WKKW to taki „jeździecki” triathlon, na który składają się trzy konkurencje: ujeżdżenie, skoki przez przeszkody i niezwykle widowiskowy cross, czyli bieg terenowy z przeszkodami. Konkurs tego typu jest wszechstronnym sprawdzianem umiejętności konia i jeźdźca, wymagającym dużego doświadczenia i odwagi.

Zofia Bugla i Afekt M zajęli 3. miejsce w kategori CNC 70, ustępując jedynie Wioletcie Hajnos i Małemu Ginowi oraz Irminie Szybkiej, która dosiadła Pandy.