Sobota, 23 listopada 2024

imieniny: Adeli, Klemensa, Orestesa

RSS

Migalski: jakim koszmarem byłoby nasze życie gdyby nie istniała śmierć

17.04.2022 22:07 | 0 komentarzy | ma.w

Profesor Uniwersytetu Śląskiego, politolog i były europoseł związany z Raciborzem - Marek Migalski napisał swoją trzecią powieść pt. „Nieśmiertelnicy”. Uważa, że okres Wielkanocy sprzyja jej lekturze. Dlaczego?

Migalski: jakim koszmarem byłoby nasze życie gdyby nie istniała śmierć
Marek Migalski po "Wielkim Finale" i "1989. Barwy zamienne" zachęca do lektury swej powieści "Nieśmiertelnicy"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Wielkanoc to najlepszy chyba dzień na zachęcenie do sięgnięcia po moją ostatnią powieści, która pokazuje jakim koszmarem byłoby nasze życie, gdyby nie istniała śmierć. Tylko ona czyni naszą egzystencję wartościową, a każdy dzień cudem - napisał na swoim twitterze Marek Migalski, który pochodzi z Raciborza (absolwent I LO i Studium Nauczycielskiego), a aktualnie mieszka w jednej z gmin powiatu raciborskiego.

„Nieśmiertelnicy” opowiadają o tym, jak pewnego dnia ludzkość opanowała epidemia nieśmiertelności. Nikt nie umiera, wszyscy pozostają uwięzieni w swoich ciałach, a dokładniej w takiej postaci, w jakiej zastała ich epidemia.

- Realizm miesza się tu z fantazją, tragedia z farsą, czułość w opisie ludzi i zjawisk z nieodpartym szyderstwem. To powieść wzruszająca i brutalna zarazem, delikatna i okrutna - reklamuje powieść wydawca - Sonia Draga z Katowic.

Przypomnijmy, że akcję swojej poprzedniej powieści pt. „1989. Barwy zamienne” traktującej o podróży w czasie Marek Migalski umieścił w Raciborzu i m.in. Gąskach.

Ludzie:

Marek Migalski

Marek Migalski

politolog, wykładowca akademicki, komentator polityczny