Piątek, 1 listopada 2024

imieniny: Seweryna, Wiktoryny, Warcisława

RSS

Umowy na dofinansowanie dla Rydułtów, Ostrowca Świętokrzyskiego i Kędzierzyna Koźla podpisane

22.12.2021 09:08 | 0 komentarzy | apa

16 grudnia 2021 roku Grzegorz Puda, minister funduszy i polityki regionalnej, podpisał umowy przyznające środki finansowe w łącznej wysokości blisko 50 mln zł. na projekty poprawiające jakość życia w trzech miastach: Rydułtowach, Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Kędzierzynie Kożle. Projekty będą realizowane do kwietnia 2024 r. w ramach programu Rozwój lokalny.

Umowy na dofinansowanie dla Rydułtów, Ostrowca Świętokrzyskiego i Kędzierzyna Koźla podpisane
Burmistrz Rydułtów Marcin Połomski podczas konferencji prasowej poświęconej na prezentację założeń projektu "W cieniu Szarloty - jak wydobyć potencjał z miasta Rydułtowy"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Są pieniądze dla Rydułtów

Projekt „W cieniu Szarloty – jak wydobyć potencjał miasta Rydułtowy” ma wspierać następujące obszary: przedsiębiorczość, mieszkania, ekologiczne rozwiązania, usługi społeczne.

Będzie realizowany w partnerstwie z podmiotami: Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych (CRIS); Pszowskie Stowarzyszenie Strzeleckie KALIBER; Miasto Racibórz; Miasto Rybnik; Miasto Wodzisław Śląski.

Rydułtowy są jednym z  miast z regionu ze środkami z Programu "Rozwój Lokalny", finansowanego z Funduszy Norweskich i EOG. Budżet zostanie zasilony kwotą ponad 3,5 miliona euro. Pieniądze zostaną przeznaczone na projekt „W cieniu Szarloty – jak wydobyć potencjał miasta Rydułtowy”. W Urzędzie Miasta pracowano nad nim od 2019 roku. 

Była konferencja prasowa...

W listopadzie w Rydułtowskim Centrum Kultury „Feniks” odbyła się konferencja prasowa poświęcona projektowi „W cieniu Szarloty - jak wydobyć potencjał miasta Rydułtowy”. Burmistrz Rydułtów Marcin Połomski wskazał, że miasto ma duży potencjał, może być miejscem, gdzie dobrze się mieszka i pracuje. - W ramach projektu zostanie zrealizowana inwestycja dla każdego z filarów, czyli dla mieszkalnictwa, przedsiębiorczości, przestrzeni i ochrony środowiska, a także filaru prospołecznego - powiedział. Dodał, że celem jest sprawienie, aby Rydułtowy stały się dobrym miejscem do zamieszkania i podjęcia zatrudnienia.

Rydułtowy znalazły się w raporcie opracowanym przez Polską Akademię Nauk, która wskazała 122 miasta, które będą borykały się z problemami społecznymi. Pod uwagę wzięto miejsca pracy i dużych pracodawców, którzy pożegnają się z regionami. Największym problem stanowi planowane zamknięcie kopalni, która jest największym pracodawcą i podatnikiem w tym mieście.

Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.