Czwartek, 13 czerwca 2024

imieniny: Antoniego, Lucjana, Gracji

RSS

Bezpłatne porady dla osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin. Sprawdź, jak skorzystać z pomocy

05.06.2021 10:00 | 0 komentarzy | ż

Fundacja Avalon otworzyła Kompleksowe Centrum Poradnicze, w którym będzie można otrzymać informacje niezbędne do rozwiązania problemów, z którymi na co dzień spotykają się osoby z niepełnosprawnością oraz ich bliscy. W ramach Centrum oferowane są bezpłatne konsultacje z psychologiem, seksuologiem, adwokatem oraz specjalistą ds. niepełnosprawności. Z porad specjalistów będą mogły skorzystać osoby z całej Polski.

Bezpłatne porady dla osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin. Sprawdź, jak skorzystać z pomocy
Aktualnie Fundacja Avalon wspiera ponad 11 000 niepełnosprawnych osób.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Osoby z niepełnosprawnościami, a często także członkowie ich rodzin, zgłaszają się do naszej Fundacji szukając wsparcia w rozwiązaniu wielu problemów, z którymi się spotykają. Bardzo często barierą jest brak wiedzy lub niemożliwość skorzystania z pomocy specjalisty. To efekt systemowego wykluczenia, a czasem wręcz dyskryminacji osób z niepełnosprawnościami. Dlatego jesteśmy dumni z nowego projektu, który zaspokoi palące potrzeby w zakresie konsultacji prawniczych, psychologicznych czy seksuologicznych. Powołaliśmy zespół specjalistów, którzy będą starali się odpowiedzieć na pytania, pomóc, doradzić, wesprzeć. Zapraszamy osoby potrzebujące z całej Polski – mówi Krzysztof Dobies, dyrektor generalny Fundacji Avalon.

Porady dla osób z całej Polski

Projekt skierowany jest do osób z niepełnosprawnościami oraz ich bliskich i opiekunów. Konsultacje ze specjalistami są nieodpłatne. Będą prowadzone również zdalnie, dlatego można wziąć w nich udział bez potrzeby wizyty w fundacji. Projekt jest skierowany zarówno do podopiecznych Fundacji Avalon, jak i osób spoza organizacji.

- Centrum porad nazwaliśmy kompleksowym, bo właśnie tu osoby z niepełnosprawnościami i ich bliscy otrzymają wsparcie w rozwiązaniu wielu problemów, z którymi na co dzień się spotykają, w najróżniejszych sferach życia. Nasi specjaliści udzielą porad w zakresie przysługujących uprawnień, pomocy finansowej, sprzętu rehabilitacyjnego, dostępu do usług, ale także radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami – podkreśla Krzysztof Dobies, dyrektor generalny Fundacji Avalon

Jak zgłosić się do projektu?

Zgłoszenie do projektu jest wyjątkowo proste. Wystarczy zapoznać się z godzinami dyżurów wybranego specjalisty, a następnie zadzwonić do niego i umówić termin konsultacji. Oto członkowie zespołu ekspertów tworzących Kompleksowe Centrum Poradnicze Avalon:

  • Agnieszka Harasim jest specjalistką do spraw doradztwa osób z niepełnosprawnością i ich rodzin. Świadczyć będzie porady z zakresu przysługujących uprawnień, dostępnych usług, sprzętu rehabilitacyjnego i pomocy technicznej. Udzieli informacji na temat aktywności sportowej, warsztatów, szkoleń.
  • Jakub Rafalski jest specjalistą w zakresie psychologii i psychoterapii. Będzie udzielał wsparcia w procesie radzenia sobie z trudnościami. Pomoże przełamach poczucie bezsilności i bezradności oraz budowania pewności siebie i motywowania do aktywności i samodzielności.
  • Barbara Płaczek jest seksuolożką i edukatorką seksualną. Spotkania ze specjalistką będą miały na celu zwiększenie samodzielności w podejmowaniu decyzji związanych z założeniem rodziny.
  • Anna Mikołajczyk jest adwokatem z wieloletnim doświadczeniem. U Anny można uzyskać doradztwo i wsparcie w przygotowaniu dokumentacji prawnej. Dodatkowo specjalistka udzieli informacji dotyczących form pomocy finansowej, uprawnień i możliwości pracownika z niepełnosprawnością.

Projekt ma zasięg ogólnopolski i będzie trwał od kwietnia 2021 do marca 2024. Do projektu mogą dołączyć osoby z całej Polski. Więcej informacji i dane kontaktowe do specjalistów można znaleźć na stronie www.fundacjaavalon.pl.

***

Fundacja Avalon to jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce wspierających osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore, powstała w 2006 roku, a od roku 2009 posiada status organizacji pożytku publicznego. Ma siedzibę w Warszawie, jednak swoim wsparciem obejmuje osoby potrzebujące z całej Polski. Fundacja oferuje pomoc potrzebującym w obszarze finansowym, a także prowadzi szereg programów społecznych i edukacyjnych, mających na celu aktywizację OzN a także zmianę postrzegania osób z niepełnosprawnościami w polskim społeczeństwie. Fundacja Avalon wspiera aktualnie ponad 11 000 osób z całej Polski. Łączna wartość pomocy udzielonej przez Fundację swoim podopiecznym wynosi ponad 204 mln złotych.

źródło: Fundacja Avalon, oprac. ż