Niedziela, 24 listopada 2024

imieniny: Emmy, Flory, Jana

RSS

Wystawa zdjęć żorzanina na dworcu w Katowicach. Uliczny Crack Mateusza Łady

25.05.2021 09:56 | 0 komentarzy | ska

Oczekiwanie na pociąg nie będzie już takie nudne. A to za sprawą Mateusza Łady-młodego fotografa, którego wystawę fotografii modowych pt. „Uliczny Crack” można oglądać na dworcu PKP w Katowicach do 31 lipca.

Wystawa zdjęć żorzanina na dworcu w Katowicach. Uliczny Crack Mateusza Łady
Wystawę na dworcu PKP w Katowicach oglądać można do końca lipca. fot. materiały prasowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wystawa zdjęć żorzanina na dworcu w Katowicach. Uliczny Crack Mateusza Łady

Już od 5 maja miłośnicy ekstrawaganckich fotografii oraz mody high fashion będą mogli oglądać wystawę zdjęć na Dworcu PKP przy ul. Marii i Lecha Kaczyńskich 2 w Katowicach. Ekspozycja pod tytułem „Uliczny Crack” będzie dostępna aż do 31 lipca 2021, codziennie przez całą dobę. 

Młody fotograf z Żor

Autor prac to Mateusz Łada, pasjonat fotografii i sztuki, urodzony w 2001 roku na Śląsku. W swoich pracach skupia się głównie na modzie i ubiorze. Jest ona dla niego odzwierciedleniem ludzkich uczuć i emocji. To nie pierwsza wystawa fotografii tego młodego człowieka. Mateusz na swoim koncie ma wernisaż prac w Żorach w Centrum Przesiadkowym oraz w Miejskim Ośrodku Kultury, a także wystawę w prestiżowym Klubie Muzyki i Literatury we Wrocławiu.

Zdjęcia z Kamillą

Artysta współpracuję z modelką z Uzbekistanu, która wraz z rodziną przed laty zamieszkała w Żorach w ramach programu repatriacji - Kamillą Hajruddinową. To absolwentka żorskiego "Tischnera", która w czasie wolnym od studiów zajmuje się modelingiem oraz aktorstwem. Była uczestniczką programu „Najgorszy Kucharz”, a także statystką w filmie Smarzowskiego, serialach oraz teledysku Mery Spolsky.

Wystawa do końca lipca

"Uliczny Crack" to prawdziwy karambol ciężkiej i ekstrawaganckiej mody, niecodziennej uzbeckiej urody modelki i nieoczywistej, surowej przestrzeni. Miejsca zaś takie jak te wreszcie nabierają koloru i nowych znaczeń dzięki uchwyceniu artystycznych działań, interakcji z kobiecym ciałem i powszechnością w użytku.

Wystawa ta ma inspirować ludzi do wyrażania własnej, niepowtarzalnej osobowości, albowiem życie jest sztuką, a ubiór to nasze najprostsze i codzienne dzieło.

Wystawa powstała przy współpracy z Obiektywnie Śląskie, Infograf Żory, PKP Katowice, Instytut Roździeńskiego, Stowarzyszenie Art Point.