W Jastrzębiu zostanie otwarta... klasa lotnicza
Tego jeszcze ani w Jastrzębiu-Zdroju, ani nawet w regionie, nie było. Wkrótce w mieście otwarta zostanie klasa kształcąca w zawodach lotniczych.
Zespół Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego otrzymał zgodę Urzędu Miasta na otwarcie nowatorskich kierunków kształcenia: technik mechanik lotniczy oraz technik eksploatacji portów i terminali.
Kształcenie zawodowe będzie odbywało się wsparciu Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz portów lotniczych w Zespole Szkół Nr 2 przy ulicy Poznańskiej, w Centrum Kształcenia Zawodowego w Jastrzębiu-Zdroju, a następnie na lotniskach w Rybniku, Bielsku-Białej i Katowicach-Pyrzowicach, a także w Sławkowie, Terminalu Kontenerowym Cargo Connect Gliwice, Terminalu PCC Intermodal Gliwice.
Dlaczego technik mechanik lotniczy lub technik eksploatacji portów i terminali w Jastrzębiu?
- Chodzi o to, aby młodzi ludzie mogli spełniać marzenia związane z lotnictwem. Jednocześnie to zawód z perspektywą na dobrze płatną pracę. Fachowcy w tych dziedzinach są cenieni i poszukiwani. Po zdobyciu tytułu technika można już rozpoczynać karierę zawodową lub kontynuować naukę na studiach inżynierskich. Wachlarz możliwości, jakie wiążą się z tym kierunkiem jest duży. Jastrzębianie nie muszą w poszukiwaniu ciekawych kierunków kształcenia wyjeżdżać poza nasze miasto - mówi prezydent miasta Anna Hetman.
Zespół Szkół Nr 2 będzie tworzyć nowe kierunku w oparciu o Politechnikę Śląską w Gliwicach.
- Wsparcia merytorycznego w tworzeniu nowych kierunków udzielił nam prof. Jarosław Kozuba, pracownik naukowy Politechniki Śląskiej. Otrzymaliśmy deklarację współpracy tej uczelni z naszą szkołą. Absolwenci technikum na kierunkach związanych z lotnictwem będą mieli zagwarantowaną wysoką jakość kształcenia. Kontakt z Politechniką Śląską, już na tym etapie kształcenia, pozwoli im zapoznać się ze specyfiką uczelni - mówi dyrektor „Korfantego” Ewa Mentel.
Badania wskazujące zainteresowanie rynku pracy poszczególnymi zawodami pokazują na zapotrzebowanie na dobrze wykształconych specjalistów właśnie z dziedziny: technik mechanik lotniczy oraz technik eksploatacji portów i terminali. Przemysł lotniczy to nowoczesna i prężnie rozwijająca się gałąź gospodarki. XXI wiek to lotnictwo nowej generacji, opartej na nowoczesnych technologiach oraz naukach technicznych i ekonomicznych.
Ludzie:
Anna Hetman
Radna miasta Jastrzębie-Zdrój, była prezydent miasta
Komentarze
3 komentarze
to pani hetman odleciała na amen, niszowy zawód, który z pewnością znikomej liczbie osób zagwarantuje dobrze płatną pracę, bo prawda jest taka, że bardzo często plany z kierunku w szkole idą w innym kierunku. już o wiele większe szanse mieli by uczniowie po lekcjach programowania/baz danych gdyż zapotrzebowanie wciąż rośnie i nawet zwykły uczeń po takich zajęciach ma większą szansę zatrudnienia niż w lotnictwie
Najgorsza Szkoła ZS2 i dlatego nie mają już co wymyślać dla uczniów. Uczniowie będą się uczyć jak " wylecieć" do pracy do Czech i miast ościennych. Miasto zero organizacji dla osób szukających pracy.
Wszystko ok tylko dlaczego w artykule umieszczono zdjęcie Zespołu Szkół nr 6 a nie Zespółu Szkół nr 2?