W Rudniku nagrodzono przedsiębiorców. Wręczono siedem statuetek [ZDJĘCIA]
Te nagrody powstały po to, by docenić trud i pracę oraz by zainspirować innych do działania. W Rudniku po raz drugi zorganizowano galę wręczenia Fial Przedsiębiorczości.
Galę zorganizowano pół roku później, niż wstępnie planowano. Nie zdecydowano się na marcową odsłonę ze względu na obostrzenia sanitarne. Wydarzenie odbyło się w piątkowe późne popołudnie 18 września. Tak jak podczas pierwszej edycji gala gościła w Domu Przyjęć „Mirena” w Rudniku, poprowadziła ją Anita Pendziałek. – Czekaliśmy z niecierpliwością na warunki, które pozwoliłyby osobiście wręczyć nagrody najlepiej ocenionym przez kapitułę – mówił Piotr Rybka. Wójt podkreślał, że „to wielki zaszczyt móc uhonorować laureatów”. – To ludzie, którzy z pracy uczynili pasję i z pasją promują naszą gminę na arenie powiatu, województwa, kraju, a nawet za granicą - podkreślał wójt Rybka.
Ze zgłoszeń, które wpłynęły na konkurs kapituła (w składzie: Joanna Sokołowska – Moskwiak z PWSZ Racibórz, przewodniczący rady powiatu raciborskiego Adam Wajda, przewodniczący rady gminy Rudnik Ireneusz Jaśkowski, Adrian Perszel z Cechu Rzemiosł Różnych i wicewójt Rudnika Tomasz Kruppa) dokonała wyboru laureatów.
Kategorie i zwycięzcy:
- Innowator Roku - Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe AgroMax w Raciborzu
- Biznes - Przedsiębiorca - Gerard Fitzoń, firma Stukkateur
- Biznes Rodzinny - Bernard Weiner, zakład stolarski w Rudniku
- Aktywny NGO - Związek Śląskich Kobiet Wiejskich Koło w Gamowie
- Żelazny Kłos Gminy Rudnik - Gerard Jarosz
- Dębowy Laur Gminy Rudnik - Antoni Strzeduła
- Ambasador Gminy Rudnik - Sylwia Kitel
O nagrodach:
„Innowator Roku” to przedsiębiorca wyróżniający się wprowadzaniem nowych rozwiązań technologicznych, usprawniających pracę przedsiębiorstwa i ulepszających produkt, stosujący nowoczesne metody pracy. „Biznes – Przedsiębiorca” - to osoba wyróżniająca się dynamiką prowadzenia działalności, wzorowym prowadzeniem i rozwojem przedsiębiorstwa; zaangażowaniem w życie społeczne, wspieraniem gminy Rudnik. „Biznes Rodzinny” to z kolei pracodawca działający w obrębie mikro-przedsiębiorczości, zatrudniający rodzinę i bliskich, wyróżniający się uwzględnianiem praw rodziców-pracowników oraz pielęgnowaniem wartości rodzinnych. „Aktywny NGO” – organizacja pozarządowa lub osoba działająca na rzecz podmiotów działających na terenie gminy, wyróżniający się wysoką aktywnością w swojej działalności oraz zaangażowaniem społecznym. „Żelazny kłos Gminy Rudnik” przyznawany jest rolnikom i hodowcom, dla których ważne jest promowanie rozwoju nowoczesnego rolnictwa i aktywności społecznej, a „Dębowy laur Gminy Rudnik” podmiotom oraz osobom, których zaangażowanie i wkład pracy w prowadzoną działalność przyczyniły się do rozwoju przedsiębiorczości w gminie. Z kolei tytuł „Ambasadora Przedsiębiorczości” trafia do osób m.in. promujących gminę oraz pomagających w pozyskiwaniu nowych kontrahentów i inwestorów.
Więcej o wydarzeniu napiszemy w papierowym wydaniu „Nowin Raciborskich” (w sprzedaży od 22 września 2020 r.)
Ludzie:
Adam Wajda
Wójt Gminy Pietrowice Wielkie
Ireneusz Jaśkowski
Były przewodniczący rady gminy Rudnik.
Piotr Rybka
Wójt gminy Rudnik.
Tomasz Kruppa
Wicewójt gminy Rudnik