Niedziela, 24 listopada 2024

imieniny: Emmy, Flory, Jana

RSS

E-warsztat. Światy równoległe - fotografia studyjna

14.04.2020 16:25 | 0 komentarzy | kama

Dom Kultury Chwałowice zaprasza wszystkich miłośników fotografii na E-warsztaty fotograficzne, które odbędą się w sobotę 25 kwietnia, w godz. 10.00 - 20.00.

E-warsztat. Światy równoległe - fotografia studyjna
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
kwiecień
25 sobota

E-warsztat. Światy równoległe - fotografia studyjna

Start 25.04.2020 o godz. 10:00 cena biletu: 50 zł

Warsztaty odbywają się w cyklu „Między Nami Fotografami” i od października 2019 r. do marca 2020 r. odbywały się w systemie stacjonarnym w wymiarze 4 godz. w daną sobotę miesiąca. Z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiologiczną w kraju, kwietniowy warsztat odbędzie się w systemie online.

Warsztaty prowadzą artyści fotograficy: Kamil Myszkowski i Krzysztof Szlapa ze Związku Polskich Artystów Fotografików - Okręg Śląski www.zpaf.katowice.pl , który warsztaty objął swoim patronatem.

Tematem warsztatu 25.04.2020 r. są: „Światy równoległe - fotografia studyjna”.

Zgłoszenia udziału w warsztatach proszę wysyłać na maila: sztukafotografii@wp.pl. Szczegółowych informacji udziela Krzysztof Łapka - tel. 513064196, sztukafotografii@wp.pl.

Koszt E-warsztatu w cenie promocyjnej - 50 zł. Zapisy do 20.04.2020 r.

Podczas warsztatu wrócimy do fotografii studyjnej. Tym razem zadanie będzie dotyczyło stworzenia minimalistycznej serii zdjęć martwej natury jedynie za pomocą papieru i światła.

Przed zajęciami uczestnicy otrzymają od prowadzących solidną dawkę inspiracji - przykładów działań artystów, którzy potrafią wyczarować w swojej pracowni równoległe światy. Materiały przesłane zostaną drogą elektroniczną, do samodzielnego zapoznania się kilka dni przed warsztatem. W sobotę 25 kwietnia przechodzimy do pracy koncepcyjnej podczas video-konferencji. Prowadzący opowiedzą dokładniej o zadaniu po czym będzie czas na wykonanie zdjęć. Po kilku godzinach spotkamy się online ponownie i omówimy efekty. Co trzeba przygotować w domu? Aparat fotograficzny na statywie, stanowisko pracy (np. stół dosunięty do ściany) na którym rozłożycie tło (np brystol, materiał itd.) i realizowany temat. Różne rodzaje papieru, kartonu, brystolu, starych plakatów itd. materiały do łączenia klej, taśma, zszywacz itd. a także dostępne oświetlenie zarówno lampy błyskowe, blendy, lampki biurowe, latarki itd. Czyli generalnie wszystko to co jest pod ręką w domu.

Kamil Myszkowski - artysta fotografik, twórca instalacji i wideo, kolekcjoner fotografii i starych negatywów, kurator wystaw fotograficznych i historycznych. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski. Uczestniczy także w działaniach jaworznickiej Szkoły Widzenia oraz Grupy 999. Prowadzi warsztaty fotograficzne, współpracując z różnymi instytucjami. Jest autorem wystaw indywidualnych, a także uczestnikiem wystaw zbiorowych. Jego prace znajdują się w zbiorach Pałacu Schoena - Muzeum w Sosnowcu i kolekcjach prywatnych. Strona: https://kamilmyszkowski.wordpress.com/.

Krzysztof Szlapa - artysta fotografik. Autor wystaw indywidualnych i uczestnik wystaw zbiorowych, kurator w Galerii Pustej cd. w Jaworznie oraz w galerii ZA SZYBĄ w Katowicach, sekretarz Okręgu Śląskiego Związku Polskich Artystów Fotografików, uczestnik Szkoły Widzenia oraz Grupy 999, stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury, laureat nagrody dla młodego twórcy imienia Anny Chojnackiej, organizator warsztatów fotograficznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych - we współpracy z różnymi instytucjami (Muzeum Śląskie, Muzeum Historii Katowic, Uniwersytet Śląski, Galeria Sztuki Współczesnej BWA Katowice) - oraz autorskich spotkań. Prowadzi dyskusyjne spotkania Herbata i Fotografia w duecie z Kamilem Myszkowskim. Autor Albumu artystyczno-edukacyjnego „W zasięgu wzroku”. Strona: http://krzysztofszlapa.katowice.pl/.

fot. Krzysztof Szlapa

/Materiały prasowe/