środa, 27 listopada 2024

imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

RSS

Centrum Przesiadkowe w Żorach z szansą na nagrodę

23.02.2020 18:14 | 3 komentarze | ska

Plebiscyt Polska Architektura XXL ma na celu wyróżnienie najbardziej kreatywnych pracowni architektonicznych i najlepszych projektów 2019 roku zrealizowanych w Polsce. Wśród nominowanych do nagrody znalazło się w tym roku Centrum Przesiadkowe w Żorach.

Centrum Przesiadkowe w Żorach z szansą na nagrodę
fot. UM Żory
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Centrum Przesiadkowe w Żorach z szansą na nagrodę

Nowa wizytówka naszego miasta, jaką jest Centrum Przesiadkowe, cieszy się coraz większym uznaniem w całym kraju – dopiero co otrzymało nagrodę specjalną za najlepszą inwestycję oświetleniową w Polsce i znów jest o niej głośno. Centrum Przesiadkowe w Żorach rywalizuje z najbardziej innowacyjnymi i funkcjonalnymi budynkami zrealizowanymi w minionym roku o tytuł najlepszej realizacji architektonicznej 2019.

Laureaci konkursu wybrani zostaną dwutorowo: będą wśród nich faworyci publiczności głosującej za przez Internet oraz zwycięzcy wskazani przez profesjonalne jury, w skład którego wchodzą najwybitniejsze nazwiska w dziedzinie architektury.

By żorskie Centrum Przesiadkowe mogło zdobyć nagrodę potrzebne są głosy naszych mieszkańców. Głosować można wchodząc na stronę internetową sztuka-architektury.pl. Tam pod działem „najnowsze artykuły” znajduje się ramka do głosowania „Polska Architektura 2019 – głosowanie”, klikamykategorię Publiczne, rozwija się lista nominowanych, z której wybieramy Centrum przesiadkowe w Żorach, Laboratorium Architektury i klikamy Głosuj, zaznaczając przy tym „Nie jestem robotem”. Z jednego komputera można oddać 1 głos co 24 godziny. Zachęcamy do głosowania na żorski obiekt.

Projekt architektoniczny centrum przesiadkowego w Żorach opracowała pracownia Laboratorium Architektury, za swój główny cel stawiając wykreowanie takiej bryły i przestrzeni, w której pasażer będzie się czuł dobrze i bezpiecznie. - Nowoczesna, dobrej jakości przestrzeń publiczna sprzyja występowaniu różnorakich zachowań i interakcji społecznych poza tymi podstawowymi, powierzchownymi – wynikających z funkcji obszaru - podkreślają architekci z Laboratorium Architekury. Architekci potraktowali swoje dzieło jako atrakcyjną i przyjazną przestrzeń publiczną – budynek jest jasny, przeszklony, wyposażony w niebanalne miejsca do oczekiwania na autobus.