Ośrodek Kultury w Skrbeńsku urósł i jest ładniejszy. Zobacz jak bardzo [ZDJĘCIA]
30 lipca ponownie oddano do użytku - po przebudowie i gruntownym remoncie - budynek Ośrodka Kultury w Skrbeńsku. Obiekt przeszedł również termomodernizację.
W uroczystości otwarcia obiektu wzięli udział włodarze gminy, przedstawiciele organizacji społecznych, liczni mieszkańcy Skrbeńska. Nic dziwnego. Każdy był ciekawy, jak prezentują się wnętrza obiektu, który uległ znacznym zmianom. Przede wszystkim urósł za sprawą zupełnie nowej konstrukcji dachu, która została osadzona na podniesionych dość znacznie murach. Dawne nieużytkowe poddasze stało się dzięki temu wyższe i obszerniejsze, a to pozwoliło tu ulokować sporej wielkości salę. - Spieraliśmy się jak to zrobić, czy zrzucać dach, robić nowy, podnieść go. Myślę, że ta koncepcja, która zwyciężyła, okazała się słuszna. Ta sala będzie cieszyć się zainteresowaniem mieszkańców - powiedział Mariusz Adamczyk, wójt Godowa.
Spore zmiany zaszły też na parterze budynku, gdzie znajduje się druga duża sala, filia Gminnej Biblioteki Publicznej, toalety oraz kuchnia. Biura administracji zostały przeniesione na poddasze. Wyremontowano również przyziemie, w którym znajdują się szatnie LKS-u Skrbeńsko.
- Cóż może powiedzieć dyrektor, który w ciągu miesiąca otwiera po remoncie drugi ośrodek kultury - nie kryła zadowolenia Tatiana Stopyra, dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Godowie.
Uroczystość otwarcia obiektu uświetnił występ chóru Melodia, którego tradycje sięgają aż 1906 r. kiedy to emigranci zarobkowi ze Skrbeńska założyli chór w Niemczech, a po powrocie do rodzinnej miejscowości w 1918 r. założyli tu chór im. Stanisława Wyspiańskiego. Kontynuacją tego chóru jest Melodia, dla której OK będzie nowym domem.
Budowa według oferty przetargowej kosztowała 2 mln 277 tys. zł. Inwestycję wykonała firma Usługi Ogólnobudowlane Aleskandra Tarnowskiego ze Skrbeńska.
Komentarze
1 komentarz
A może ktoś by napisał jaki "piękny" jest ośrodek kultury w Łaziskach?! Nie ma nawet zwykłej świetlicy bo to co jest trudno nazwać świetlicą. Poza tym przez większą część roku jest ona nieczynna. Pytam, co mają robić dzieci ze wsi, które z różnych powodów nie mają możliwości wyjazdu na wakacje? pozostają im tylko komputery i komórki a przed rozpoczęciem roku szkolnego - wizyta u okulisty. Jedne wsie w naszej gminie mają ośrodki kultury a Łaziska pies na ogonie zgubił. nie wstyd Wam pracownicy Urzędu Gminy? Dzieci z Łazisk też są jej mieszkańcami!!!