Sprawdzą, czy mieszkańcy są zainteresowani gazem
Do mieszkańców Rydułtów trafią specjalne ankiety. Będzie można wyrazić swoje zainteresowanie podłączeniem domostwa do sieci gazowej lub ciepłowniczej.
W styczniu w Rydułtowach odbyły się spotkania dotyczące możliwości podłączenia się do sieci gazowej. Omawiano stan zaawansowania planowanych podłączeń budynków, których właściciele złożyli już wnioski i podpisali umowy przyłączeniowe z Polską Spółką Gazownictwa. Ale na tym nie koniec. W toku dyskusji zrodził się pomysł zdiagnozowania jakie jest - w skali miasta - zainteresowanie podłączeniem domostw do sieci gazowej.
Rydułtowski urząd miasta - wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców - postanowił pełnić w tej sytuacji rolę pośrednika. Powstała specjalna ankieta, którą mieszkańcy otrzymają razem z decyzją podatkową. - Doszliśmy do wniosku, że pomożemy rozeznać sytuację odnośnie zainteresowania podłączeniami do sieci gazowej. Ale nie tylko. Ankieta dotyczy też sieci ciepłowniczej - mówi sekretarz miasta Krzysztof Jędrośka.
Wyniki ankiety miasto przekaże Polskiej Spółce Gazownictwa oraz Ciepłowni Rydułtowy. Na ich podstawie przedsiębiorstwa będą mogły zdiagnozować, gdzie warto rozwijać sieć - gazową lub ciepłowniczą. - Ze względu na ochronę danych osobowych nie prosimy mieszkańców o podawanie imion i nazwisk. Wystarczy nazwa ulicy, by przedsiębiorstwa miały informację zwrotną, gdzie występuje zainteresowanie - podkreśla sekretarz miasta.
Część ankiety dotyczy też odnawialnych źródeł energii. W tym zakresie wyniki będą wykorzystywane przez rydułtowskich urzędników.
Wypełnioną ankietę w formie papierowej można dostarczyć do Urzędu Miasta w Rydułtowach do 7 marca. Można też wypełnić ankietę w formie elektronicznej (jest dostępna na stronie rydułtowskiego urzędu miasta). W przypadku ankiety elektronicznej obowiązuje termin do 31 marca.
(mak)
Komentarze
3 komentarze
Hmm, do mnie żadna ankieta nie dotarła, a jestem zainteresowany.
Pytać ludzi?Dajcie se spokój.
Pytać to tak można przez kolejne 10 lat i nic z tego nie wyniknie.Wprowadzić oplaty za zatruwanie środowiska i zakaz palenia węglem i to bez dyskusji bo tylko radykalne zmiany wpłyną na poprawę powietrza.
Po co to sprawdzać.? Jeżeli ktoś nie chce, niech płaci kary za zatruwanie środowiska. Proste!