Piątek, 27 grudnia 2024

imieniny: Jana, Żanety, Fabioli

RSS

Raciborski Piknik Motocyklowy [ZAPOWIEDŹ]

30.05.2018 12:04 | 0 komentarzy | ż

Zawody gymkhana, prezentacje pomocy przedmedycznej, gala motocykli - to tylko niektóre atrakcje imprezy.

Raciborski Piknik Motocyklowy [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Festyn motocyklowy odbędzie się 10 czerwca 2018 w Raciborzu. To kolejna impreza organizowana w ramach akcji „Bezpieczny Jednoślad Racibórz 2018”. Celem przedsięwzięcia jest podnoszenie świadomości wśród wszystkich uczestników ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem tych, którzy są narażeni na największe niebezpieczeństwa oraz obrażenia wynikłe w trakcie kolizji drogowych.

Jazda sprawnościowa

W trakcie wydarzenia czeka na Was mnóstwo zabawy i konkurencji z atrakcyjnymi nagrodami. W godzinach 10.00 – 18.00 zostaną rozegrane zawody gymkhany na dwóch osobnych torach (do 600 ccm i powyżej 600 ccm).

TUTAJ znajdziecie formularz zgłoszeniowy do zawodów, regulamin zawodów GYMKHANY udostępniamy TUTAJ. Zgłoszenie jest niezbędne w celu zapewnienia miejsca na odpowiedniej liście startowej. Zgłoszenie będzie również możliwe w dniu imprezy, jednak organizatorzy nie gwarantują miejsca na liście. Udział w zawodach jest bezpałtny.

Impreza zostanie zorganizowana na parkingu marketu E.Leclerc w Raciborzu (ul. Opawska 45). Więcej informacji na www.bezpiecznyjednoślad.pl oraz u orgazanitorów (tel. 519 739 378 lub tel. 501 021 191).

Cele projektu

Podstawowym założeniem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego: rowerzystów, motocyklistów, poprzez:

  • prowadzenie prelekcji przez instruktorów nauki jazdy oraz funkcjonariuszy Policji,
  • prowadzenie zajęć praktycznych z technik jazdy rowerami oraz motocyklami,
  • podniesienie świadomości wszystkich uczestników ruchu drogowego odnośnie zagrożeń dotykających uczestników niechronionych,
  • wskazanie na konieczność ciągłego podnoszenia swoich umiejętności dotyczących techniki jazdy, będących jednym z czynników zwiększających bezpieczeństwo na drodze,
  • prowadzenie szkoleń z podstawowej pomocy przedmedycznej, ważnego czynnika ratującego życie poszkodowanym w wypadkach drogowych,
  • uwrażliwienie rowerzystów i motocyklistów na elementy bezpieczeństwa biernego: zastosowanie odpowiedniego stroju chroniącego kierowcę, elementów poprawiających widoczność, dbanie o stan techniczny pojazdu.